Akıllı Telefon Mayıs 15, 2021 16:58

Redmi Note 10 ve Note 10 Pro’da Ekran Sorunu Yaşıyor musunuz? Dert Etmeyin

Redmi Note10 ve Note 10Pro modellerinde ekran sorunu yaşıyor musunuz? Bunu dert etmeyin Xiaomi güncelleme yayınlamaya başladı.
Redmi Note 10 ve Note 10 Pro’da Ekran Sorunu Yaşıyor musunuz? Dert Etmeyin

Bazı Redmi Note 10 ve Note 10 Pro sahipleri geçen aydan bu yana ekran sorunlarından muzdarip. Bir süredir ülkemizde de satışta olan bu telefonlardan birini satın alıp dokunmatik ekranı surunu yaşıyorsanız bunu dert etmeyin, zira Xiaomi telefonlar için birçok pazarda güncelleme yayınlamaya başladı.

Redmi Note 10 ve Note 10 Pro Ekran Sorunu Neydi?

Bazı Redmi Note10 kullanıcıları bir süredir ekranın dokunmatik duyarlılığından şikayet etmekte. Kullanıcıların aktardıklarına göre Note 10’un ekran dokunmatik hassasiyeti bir türlü istenilen seviyeye gelmiyor. Note 10 Pro modeline geldiğimiz ise kullanıcılar ekranda titreme sorunundan şikayet ediyor. Bir kullanıcı, ekran yenileme hızı 120Hz olarak ayarlandığında küçük bir titreme sorunu fark ettiğini söylüyor. İlginç olan ise 60Hz’de hiçbir titreme gözlemlenmiyor. Başka bir kullanıcı, titremenin karanlık modda daha belirgin olduğundan söz ediyor.

Redmi Note 10 Pro

Xiaomi, nisan sonu itibariyle ilgi gören telefonlardaki bu sorunları çözüme kavuşturmaya başladı. Fakat Xiaomi ülkeye göre güncelleme dağıtımı gerçekleştirdiği için henüz bu sorunları gideren güncellemeyi almamış olanlar mevcut. Şirket şimdi daha fazla ülkede dokunmatik ekran ve titreme sorununu çözüme kavuşturan güncellemeyi yayına almış durumda.

Note 10 ve Note10 Pro modellerinden birini kullanıyorsanız Ayalar menüsünden güncellemeyi sorgulatabilirsiniz. Sözünü ettiğimiz ekran sorunlarıyla boğuşuyorsanız ise biraz daha sabretmeniz gerekecek.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.