POCO Mayıs 15, 2021 13:51

POCO’dan Android One Programı Hakkında Önemli Açıklama

POCO Android One kullanmaya pek de sıcak bakmıyor. Her ne kadar Xiaomi zamanında kullanmış olsa da POCO aynı fikirde değil!
POCO’dan Android One Programı Hakkında Önemli Açıklama

Xiaomi ikinci nesil saf Android One programını kullanan ilk markaydı. 2017 yılında Mi A1 ile, daha sonralarında ise Mi A2, Mi A2 Lite ve Mi A3 modellerinde Android One kullanıldı. Çinli dev son iki yıldır saf Android ile alakalı herhangi bir gelişmeyi bizlere aktarmıyor. Ancak ortada planın iptal olduğuna dair bir açıklamada yok. Açıklama demişken, POCO Android One ile alakalı sorulan bir soruya yanıt verdi ve cevap çok netti. Saf android kullanılmayacaktı. İşte detaylar…

Poco Android One Kullanmayacağını Duyuruyor!

Geçtiğimiz günlerde iki adet global POCO yetkilisi ile bir röportaj yapıldı. Yapılan röportaj genel itibariyle şirketin yeni modeli Poco M3 Pro 5G ve onun hakkındaki gelecek planlarıyla alakalıydı. Lakin röportajı yapan kişi soruyu sorduğunda bir adet yetkili POCO’nun saf Android ile bir çalışması olmadığını öğrendik. Bu da şirketten Android One içeren güçlü özelliklere ancak uygun fiyata sahip bir telefon görmeyeceğimiz anlamına geliyor.

POCO Android One Saf Android

Bu yöntemi yalnızca bazı kullanıcılar kullanacaktır ancak özel ROM’lar ile birlikte saf Android deneyimlemek mümkün. Eklemek gerekir ki Xiaomi hem güçlü donanım özelliklerine sahip hem de uygun fiyatlı olan Android One kullanan cihazları satan tek üreticiydi. Motorola ve Nokia da böyle cihazlar satıyordu ancak onların cihazlarının fiyat performans açısından pek de verimli olduğu söylenemez.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.