Güncel Teknoloji Haberleri Mayıs 15, 2021 10:20

Instagram Bunu Yaparsa Baş Tacı Olur!

Dünya da milyonlarca kullanıcıya sahip olan Instagram yakında kullanıcılarına PC platformunda gönderi oluşturma fırsatı verebilir.
Instagram Bunu Yaparsa Baş Tacı Olur!

Hem ülkemiz de hem de dünya da milyonlarca kullanıcıya ev sahipliği yapan Instagram günden güne büyümeye devam ediyor. Kullanıcılarına yepyeni özellikler sunmaya devam eden platform yakında PC tarafında çeşitli yeniliklere sahip olabilir. Kullanıcıların resim ve video gibi paylaşımlar yaparak sosyalleşmesine olanak sağlayan platform ülkemizde de popüler bir konumda yer alıyor. Facebook bünyesinde yer alan uygulama günümüze kadar epey yeni özellik aldı. Platform yakında PC tarafında gönderi oluşturmaya izin verecek.

Bildiğiniz üzere sosyal medya uygulamaları yıllardır rekabet halinde. Geliştiriciler platformlarını daha geniş kitlelere ulaştırmak ve rakiplerine fark atabilmek için yeni özellikler üzerinde çalışıyorlar. Dün yaptığımız haberler de Twitter’ın DM tarafında Android kullanıcılarına arama özelliğini sunduğundan bahsetmiştik. Bugün de başka bir sosyal medya mecrasının yeniliğinden söz ettik.

Instagram

Instagram

Instagram PC’de Gönderi Oluşturmaya İzin Verecek

Bildiğiniz üzere popüler sosyal medya uygulaması sadece Androi ve iOS yani mobil tarafında gönderi oluşturmaya izin veriyor. PC tarafında ise gönderileri görme ve beğenme gibi seçenekleri karşımıza çıkarıyor. İşte şirket bu durumu değiştirmeye karar vermiş gibi görünüyor. Şuan da test aşamasında olduğu söylenen bir özellik yakında karşımıza çıkacak. Platform artık PC üzerinden de gönderiler oluşturmamıza ve bu gönderileri paylaşmamıza olanak verecek.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.