Güncel Teknoloji Haberleri Mayıs 15, 2021 10:56

Huawei PlayStation 5 Satışına Başladı! Neler Oluyor?

Huawei PlayStation 5 satışına başladı. Akıllı arabadan sonra Huawei cephesinden sürpriz bir satış daha geldi. Detaylara göz atalım...
Huawei PlayStation 5 Satışına Başladı! Neler Oluyor?

Huawei PlayStation 5 satmaya başladı. Sony, popüler oyun konsolunu nisan ayında 480 $ ve 605 $ fiyatlardan Çin satmaya başladı. PlayStation 5 tüm dünyada olduğu gibi burada da yoğun ilgi gördü ve kısa süre içerisinden tükendi. Çin’de PlayStation oyuncuları fazla olmamasına rağmen talep henüz karşılanabilmiş değil.

Huawei PlayStation 5 Satışına Başladı

Çin’deki kullanıcılar şimdi bir PlayStation 5 satın almak istiyorlarsa Huawei’in Vmall’deki çevrimiçi sitesine de göz atabilirler. Huawei bugün itibariyle oyun konsolunun standart versiyonu satmaya başladı. Böylelikle Huawei çevrimiçi sayfasında ilginç bir ürün satışını daha başlatmış oldu.

Diğer hangisi derseniz? Huawei geçen ay itibariyle online mağazada Huawei Smart Selection SF5 adlı akıllı arabasını satmaya başladı. Üstelik araba kısa süre içerisinde 10 binin üzerinde sipariş almayı başardı.

Covid-19’un dünyayı etsine aldığı son bir yıla baktığımızda insanlar evine kapandı ve burada zaman geçirmek için bilgisayar, tablet ve oyun konsollarına yöneldi. Talebin fazla olması ve kısıtlamalara bağlı olarak çip tedarikinde yaşanan sıkıntılarla birlikte üretim hattında ciddi bir sıkıntı baş gösterdi. Şu an araba, bilgisayar, telefon, tablet ve oyun konsollar yonga seti tedarikinden fazlasıyla etkileniyor.

Sony yetkilileri PS5’in Çin’de kısa süre içerisinde tükenmesinin ardından işlemci sıkıntısını işaret ederek, talebin karşılanması için yoğu çaba içerisinde olduklarını ifade ettiler.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.