Bitcoin Mayıs 15, 2021 23:31

Bitcoin Piyasa Hacminde Geriliyor! Ne Olacak Bunun Akıbeti?

Kripto para borsası dendiğinde akla ilk gelen para birimi olan Bitcoin değer kaybetmeye devam ediyor. Ne olacak bu işin akıbeti?
Bitcoin Piyasa Hacminde Geriliyor! Ne Olacak Bunun Akıbeti?

Kripto paralar konu olduğunda şüphesiz ki Bitcoin o sohbette yer alır. Zira kendisi şu aralar özellikle ani düşüş ve çıkışlarıyla biliniyor. Bunun da en büyük nedeni Tesla şirketinin sahibi olan Elon Musk’ın açıklamalarına dayanıyor. Geçtiğimiz gün Twitter üzerinden yaptığı açıklamayla kendisi Bitcoin’e son darbeyi vurmuştu. Elon Musk konuştukça kripto para birimi değer kaybetmişti. Üstelik ABD’de en önde gelen kripto para borsalarından biri olan Binance hakkında soruşturma açıldığı iddiaları da adeta bardağı taşıran damla olmuştu. Bu kadar baskıya karşı direnemeyen Bitcoinin değer kaybedeceği gün gibi ortadaydı. Hafta içinde 57.000$ düzeyinde bir fiyata sahip olan kripto para birimi bu haberlerin sonucu olarak 47.000$ seviyelerine kadar düştü.

Bitcoin Aynı Zamanda Piyasa Hacmi De Kaybediyor! 

Yapılan istatistiklere göre 13 Mayıs itibarıyla borsalara aktarılan Bitcoin miktarı zirveye ulaşmıştı. Tesla’nın kripto para birimine olan desteğini kesecek olması da kripto para biriminin değer kaybetmesine sebep oldu. Satıcılar yoğun bir baskıyla karşı karşıya kalmıştı. Bu gelişmelerin sonucunda birimin piyasa hacmi 928 milyar dolara kadar düştü. İkinci en büyük kripto para birimi olan Ethereum da bu gelişmelerden nasibini aldı ve o da %14.38 yükselme ile birlikte 467 milyar dolar düzeyine kadar yükselmeyi başardı.

Bitcoin tesla

Kripto para borsasında 10 Nisan itibarıyla toplam hacim 2 trilyon dolar sınırını ve 7 Mayıs’tan sonra da 2.5 trilyon dolar sınırını geçmişti ancak bugün görüyoruz ki bu değer 2 trilyon 330 milyar dolara kadar geriliyor. Bitcoin’de yaşanan bu düşüş en büyük 100 kripto para biriminden 14 tanesinin düşüşüne sebep oldu. Bu 14 birimden bir tanesi de ilk 10 içerisinde yer alıyordu.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.