Donanım Mayıs 14, 2021 13:23

Xiaomi Mi Notebook Pro X Şirketin En Güçlüsü Olacak

Xiaomi en güçlü dizüstü bilgisayarını duyurmaya hazırlanıyor. Şirketin bir sonraki dizüstü bilgisayarı Xiaomi Mi Notebook ProX olacak.
Xiaomi Mi Notebook Pro X Şirketin En Güçlüsü Olacak

Son dönemde sayısız akıllı telefon duyuran Xiaomi’nin ürün gamına dahil edeceği son cihaz bir dizüstü bilgisayar olacak. Xiaomi Mi Notebook Pro X ismiyle çıkış yapacak dizüstü bilgisayar grafik tarafında Xiaomi’nin en güçlü çözümü olacak.

Xiaomi Mi Notebook Pro X, Haziranda Tanıtılacak

Çinli teknoloji devi yayınladığı son posterle birlikte Mi Notebook Pro X’in haziran ayı içerisinde tanıtılacağını onayladı. Öte yandan bilgisayar Nvidia’nın  RTX 3000 serisi grafik birimine sahip olacak.

RTX 3050 Ti ve RTX 3050 Nvidia’nın en yeni grafik kartı serisine dahil edildi. Samsung tarafından 8nm teknolojisinde üretilen ekran kartları ışın izleme ve DLSS sinir ağı teknolojisi için de destek sunan giriş seviyesi GPU’lar arasında yer alıyor.

GeForce 3050 Ti, 2560 CUDA çekirdeğine sahip olup, 1035-1695 MHz frekans aralığında çalışıyor. Bu modeldeki video belleğinin hacmi 4 GB GDDR6 olup, termal paket güç tüketimi ayarlara bağlı olarak 35 ila 80 W arasında değişiyor. Daha genç olan Nvidia RTX 3050, 2048 CUDA çekirdeğine sahip. NVIDIA’ya göre Ti sürümü, Call of Duty: Black Ops Cold War’u Full HD çözünürlükte başlatırken saniyede 60 kare sunabiliyor.

Xiaomi’nin yeni dizüstü bilgisayarında maksimum 1TB SSD depolama, 16GB RAM ve 10. nesil Intel Core işlemci öne çıkan diğer özellikler olacak. Ryzen 5000 serisi bir versiyon da sürpriz olmayacaktır.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.