Güncel Teknoloji Haberleri Mayıs 14, 2021 15:27

Nokia 2720 V Flip Çift Ekranlı Telefon Piyasaya Çıktı!

Günümüzün bilinen telefon markalarından bir tanesi olan Nokia ilginç bir telefon üretti. Nokia 2720 V Flip çift ekranlı telefon çıktı.
Nokia 2720 V Flip Çift Ekranlı Telefon Piyasaya Çıktı!

Akıllı telefon sektörü şu sıralar katlanabilir ekranlar ile çalkalanırken bazı firmalar çift ekranlı telefonlar da geliştirmeye başladılar. Samsung ve Xiaomi‘den sonra Nokia firması da çift ekranlı telefon modelini duyurdu. Bir dönem ülkemiz de ve dünya da milyonlara ulaşan Nokia markası Android’i benimsememiş ve büyük bir kan kaybetmişti. Günümüz de ise Android platformunu özümseyen şirket yeni telefonu ile beklentiyi karşılayabilecek mi bekleyip göreceğiz. ABD’de Nokia 2720 V Flip adında bir telefon modeli piyasaya sürüldü. Radarımıza yakalanan telefon modelinin özelliklerine ulaştık.

Bu yıl Android işletim sistemi ile çalışan pek çok akıllı telefonunu piyasaya süren Nokia amiral gemisi niteliğinde bir telefon karşımıza çıkarmadı. Bizim için orta segmenli görünen pek çok telefon şu sıralar Hindistan gibi ülkeler de satmaya devam ediyor. Şirket bugün çift ekranlı bir telefon modelini duyurdu.

"<yoastmark

Nokia 2720 V Flip Piyasaya Sürüldü

Hatırlayacağınız üzere şirket 2019 yılının Eylül ayın da 2720 Flip akıllı telefon modelini duyurmuştu. İki yıla yakın bir süreden sonra şirket bu telefonun devamı niteliğinde olacak olan V Flip modelini duyurdu. Verizon aracılığı ile piyasaya sürülen telefon modeli, 4G teknolojisine sahip. 2.8 inç QVGA ekrana ek olarak 1.3 inç harici ekrana sahip olan telefon Adreno 304 GPU’ya sahip. Çift sim desteği ile kullanıcıları ikinci telefona ihtiyaç duyurmayacak olan model de 512MB RAM ve 4GB dahili hafıza olacak. Günümüzde böyle telefonların üretilmediğini düşünüyorduk ancak Nokia şirketi bizleri şaşırttı. Cihazın 1500mAh bataryası da olacak. Son olarak cihazın fiyat etiketi 79.99 dolar olarak duyuruldu.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.