Akıllı Telefon Mayıs 14, 2021 14:25

Huawei Mate 40 Pro ve Xiaomi 11 Ultra: Ağır Çekim Video Kayıt Savaşı

Huawei Mate40 Pro ve Xiaomi 11 Ultra kamera hünerlerini göstermek için karşı karşıya geldi. Bakalım bu önemli kıyaslamayı hangisi kazandı.
Huawei Mate 40 Pro ve Xiaomi 11 Ultra: Ağır Çekim Video Kayıt Savaşı

Huawei Mate 40 Pro ve Xiaomi Mi 11 Ultra kamera özellikleriyle fark yaratan iki üst düzey telefon. Bunların yanına bir de Honor V40 getirilerek ultra ağır çekim video kıyaslaması yapıldı. Peki bu kıyaslamada hangi model fark yarattı?

Son günlerde bazı sosyal medya platformlarında 15-30 saniye uzunluğundaki videolar trend haline geldi. Kullanıcıların aynı zamanda arka fona dikkat çeken bir de müzik ekledikleri ağır çekim videoları epey ilgi görüyor.

Peki en iyi ağır çekim video gerçekleştiren telefon hangisi? Bu yönüyle öne çıkan bazı akıllı telefonlar mevcut ve Mate 40 Pro ile Mi 11 Ultra bunların başında geliyor. Changan Digital  adlı bir blog yazarı YouTube kanalında Huawei Mate 40 Pro, Xiaomi 11 Ultra ve Honor V40 akıllı telefonlar arasında bir ağır çekim karşılaştırma testi videosu yayınladı. Videoyu izlediğinizde kazanını tahmin etmek çok zor olmayacaktır.

Huawei’in geçen yıl duyurduğu ve hala en iyi kamera sıralamasında ilk üçte yer alan Mate 40 Pro, normal video çekimini 128 kat yavaşlatan 3840 FPS ultra ağır çekim video özelliğine sahip. Mi 11 Ultra ve Honor V40’ta ise 1920 FPS yani normal kaydı 64 kat yavaşlatan bir ağır çekim modu mevcut. Mate 40 Po’yu pek çok telefondan farklı kılan bir diğer özelliği ise ön kamerayla da ağır çekim video kaydedebilmesi. Neyse lafı daha fazla uzatmayalım ve videoya geçelim.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.