Akıllı Telefon Mayıs 14, 2021 8:51

Google Pixel 6 Tasarımıyla Daha Önce Gördüğünüz Hiçbir Telefona Benzemiyor

Google Pixel 6 ve Pixel 6 modellerine ait yeni render görüntüleri yayınlandı. Pixel 6 serisi bambaşka bir tasarımla geliyor.
Google Pixel 6 Tasarımıyla Daha Önce Gördüğünüz Hiçbir Telefona Benzemiyor

Google Pixel 6 ve Pixel 6 Pro’nun tanıtımı için önümüzde uzun bir süre var. Fakat yayınlanan bazı görüntüler eylül ya da ekim ayında tanıtılacak telefonlar için heyecanlanmamıza neden oldu. Android 12 sürümüyle çıkış yapacak Pixel 6 serisi yenilenmiş bir arka yüzey ile karşımıza çıkacak. Dahası yayınlanan render görüntüler güvenilir bir kaynak tarafından da doğrulandı.

Google Pixel 6 ve Pixel 6 Pro Karşınızda!

Pixel 6’nın gerçek görüntüsüne dayanarak oluşturulan renderlar Pixel 5’e kıyasla çok farklı bir telefonun bizleri beklediğini gösteriyor. Önden bakıldığında kavisli ekran olmasa da telefonun ekran çerçeveleri bir hayli ince görünüyor. Bu da Pixel 6 modellerin yüksek bir ekran / kasa oranı sunacağı anlamına geliyor. Ekran üzerinde merkeze konumlandırılan bir ön kamera dikkat çekiyor. Ayrıca parmak izi tarayıcısı görüldüğü üzere ekran altına yerleştirilecek. Pixel 6 Pro, Pixel 6 ile aynı tasarımda fakat daha büyük bir ekranla geliyor.

Gelelim telefon serisinin farkını asıl ortaya koyduğu arka bölüme. Serinin önceki modellerinde yer alan kare şeklinde kamera modülü yerine Pixel 6’da çift kamera ve LED flaşı içerisinde alan yatay bir kamera çıkıntısı kullanılıyor. Çıkıntının alt ve üst kısımları farklı renklerde bu da telefona sıra dışı bir görünüm kazandırıyor. Pixel 6 Pro’da benzer yapıda fakat bu telefonda üçlü arka kamera paketi yer alacak.

Pixel 6 ve Pixel 6 Pro’nun özellikleri hakkında çok az şey biliniyor. Söylentilere göre, bu akıllı telefonlar şu anda kullanılmakta olan Qualcomm işlemciler yerine Google’ın kendi geliştirdiği bir işlemci kullanılacak.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.