Formula 1 Mayıs 14, 2021 17:32

Formula 1 Türkiye GP’si İçin Beklenen Açıklama Geldi!

Formula 1 Türkiye GP 'si için beklenen açıklama geldi. İstanbul'da gerçekleşecek bir önemli organizasyon da iptal edildi.
Formula 1 Türkiye GP’si İçin Beklenen Açıklama Geldi!

Şampiyonlar Ligi finalinin İstanbul’dan alınmasının ardından bir şoku da Formula 1’de yaşadık. Formula 1 Türkiye GP ‘si resmen iptal edildi. Aslına bakarsanız Şampiyonlar Ligi finalinin Covid-19 önlemleri kapsamında İstanbul’dan alınmasının ardından bu kararın da alınacağı zaten bekleniyordu.

Formula 1 Türkiye GP İptal Edildi

F1 yönetimi, Haziran ayında yapılması planlanan Türkiye Grand Prix’nin seyahat kısıtlamaları dolayısıyla iptal edildiğini ifade etti. F1’in resmi internet sitesinden yapılan açıklamada konuyla ilgili olarak, 11-13 Haziran haftasında yarış yapılmayacağını, Fransa Grand Prix’sinin 18-20 Haziran’a kaydırıldığı ve 25-27 Haziran’da Avusturya’da bir yarış daha düzenleneceği ifade edildi.

Bu Sesi Özleyeceğiz!

Formula 1TM’nin açıklamasında görüşlerini belirten Formula 1TM Başkanı ve CEO’su Stefano Domenicali, “Hepimiz Türkiye’de yarışmayı dört gözle bekliyoruz, ancak uygulanan seyahat kısıtlamaları nedeniyle haziran ayında Intercity İstanbul Park’ta olamayacağız. Yarışın Türkiye’de gerçekleşmesi için büyük çaba gösteren Intercity İstanbul Park yönetimine ve Türkiye’deki tüm yetkililere süreçteki uğraşları için teşekkür ederiz.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.