Bluetooth Kulaklık Mayıs 13, 2021 9:55

Xiaomi FlipBuds Pro Tanıtıldı! Beklenen Uygun Fiyatlı Premium Kulaklık Karşınızda!

Son günlerde hakkında bilgiler aktarılan kablosuz kulaklık Xiaomi FlipBuds Pro tanıtıldı. Xiaomi'nin yeni kulaklığı neler sunuyor?
Xiaomi FlipBuds Pro Tanıtıldı! Beklenen Uygun Fiyatlı Premium Kulaklık Karşınızda!

TWS kulaklıklar son birkaç yıldır epey talep görüyor ve Xiaomi, Çin’de yeni Flipbuds serisinin ilk modelini görücüye çıkararak pazarda daha fazla yer almak istiyor. Serinin ilk modeli olan Xiaomi FlipBuds Pro, Aktif Gürültü Engelleme (ANC) ve Airpods Pro benzeri bir tasarım ile bu alanda Premium segmenti hedefliyor.

Xiaomi FlipBuds Pro Özellikleri ve Fiyatı

FlipBuds Pro’nun tasarım noktasında Apple AirPods Pro’dan ilham aldığı inkar edilemez . Eğimli gövdeye sahip tipik kısa gövde tasarımı, Apple kulaklıklara benziyor. FlipBuds Pro’yu farklı kılan ise tamamen parlak olan siyah gövdesi. Paylaşılan görsellerden anladığımız kadarıyla kulaklığın şu an için sadece nano NCVM kaplama olan siyah rengi mevcut. Fakat yeni renkler de mutlaka olacaktır.

Xiaomi’nin yeni ANC’li kulaklığı Qualcomm’un QCC5151 ultra düşük güçlü ses yongasının yanı sıra 11 mm ultra dinamik ses sürücülerine sahip. Bluetooth 5.2‘yi destekliyor ve Xiaomi, özellikle oyunlarda ses gecikmelerinin bu kulaklıkta yaşanmadığını bildiriyor.

Kulaklığın dokunmatik yüzey hareketleri de yine Apple’ın AirPods Pro modeline benziyor. Sol veya sağ kulaklıklara uzun süre basmak şeffaflık ve gürültü engelleme modları arasında geçiş yapacak. Tek bir dokunma; şarkıları başlatıp duraklatacak, ya da çağrıları kabul edecek. İki kez basıldığında sonraki şarkıya geçilecek ya da aramalar reddedilecek.

Yeni FlipBuds Pro ayrıca akıllı telefonunuz ve dizüstü bilgisayarınız arasında sorunsuz bir şekilde geçiş yapabilen “Çift Cihaz Akıllı Bağlantı” özelliğine sahip. Hatta dilediğiniz takdirde kulaklıklardan birini telefon, diğerini ise dizüstü bilgisayara bağlayabilirsiniz.

Gürültü engelleme performansına gelince; FlipBuds Pro, en güçlü ANC ayarında 40dB’ye kadar gürültüyü resmi olarak engelleyebilir . Optimum gürültü giderme performansı için ortamınıza bağlı olarak günlük, ofis ve seyahat gibi üç ANC düzeyi arasından seçim yapabilirsiniz. Bu ayarları, MIUI açılır ayarlar menüsünden (Xiaomi telefonlarda) veya diğer Android akıllı telefonlardaki XiaoAI uygulaması üzerinden gerçekleştirebileceksiniz.

FlipBuds Pro, USB-C bağlantı noktası veya kablosuz şarj cihazı ile şarj edebileceğiniz oval bir şarj kutusu içinde gelir. Şirket, kılıfla birlikte toplamda 28 saat pil ömrü ve tek şarjla 7 saate kadar oyun oynama vaat ediyor. Kulaklıklar hızlı şarjı destekler, böylece kutuyu sadece 5 dakika şarj ederek 2 saate kadar kullanım elde edebilirisiniz.

Gelelim FlipBuds Pro’nun merak edilen fiyatına. 21 Mayıs tarihi itibariyle ilk olarak Çin’de satışa sunulacak kulaklığın fiyatı 799 yuan / 124 $ olarak açıklandı. Apple AirPods Pro ile kıyaslandığında Xiaomi’nin yeni kulaklığı neredeyse yarı fiyatına satılıyor.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.