Güncel Teknoloji Haberleri Mayıs 13, 2021 15:52

WhatsApp Şifreli Yedeklemeyi Sunmaya Hazırlanıyor!

Bir kaç gündür veri kullanımı konusunda bazı ülkeler ile sorunlar yaşayan WhatsApp çeşitli yenilikleri karşımıza çıkarmaya hazırlanıyor.
WhatsApp Şifreli Yedeklemeyi Sunmaya Hazırlanıyor!

Yeni gizlilik politikasını kabul etmeyen kullanıcıların uygulamayı kullanmasına izin vermeyecek olan WhatsApp şu sıralar yeni güncellemeler ile dikkat çekiyor. Geçtiğimiz günler de anneler gününe özel bir dizi çıkarmayı karşımıza çıkaran uygulama durumu toparlama çalışıyor. Geçen hafta sürpriz şekilde sohbet çıkartmalarını kullanıcılarının beğenisine sunan uygulama çeşitli yenilikler üzerinde çalışmaya devam ediyor. Sohbet ekranındaki resimleri ve videoları daha da büyüteceğini duyuran platform şimdi de sohbet yedeklerini şifrelemeye hazırlanıyor.

Dünyanın en popüler mesajlaşma uygulaması yepyeni güncellemeler almaya hazırlanıyor. Günümüze kadar pek çok güncelleme ile çok sayıda yeniliği karşımıza çıkaran uygulama şimdi de sohbet yedeklerini şifreleyerek güvenliği biraz daha artırmaya hazırlanıyor. Uçtan uca şifreleme sağlayacak olan platform kullanıcıların mesajlarını daha güvenli hale getirecek.

WhatsApp

WhatsApp

WhatsApp Mesaj Yedeklerini Şifreleyecek

Uygulamanın yakındaki beta sürümü kullanıcılara Google Drive’da depolanan yedeklemelerin şifrelenmesine izin verecek ve sohbetleri daha güvenli hale getirecek. Gizlilik ilkesine farklı bir bakış kazandıracak olan uygulama kullanıcılara yedeklerine hatta resimlerin her bir tanesine şifre koyma fırsatı verecek. Son bir kaç ay da gizlilik politikası ile milyonlarca kullanıcı kaybeden mesajlaşma uygulaması alacağı güncellemeler ile gizliliğe ağırlık verecek. Henüz yedekleri şifreleme özelliği test aşamasında yer alıyor. Kullanıcılara ne zaman sunulacağı bilinmeyen güncelleme beta olarak testerlar tarafından inceleniyor.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.