Güncel Teknoloji Haberleri Mayıs 13, 2021 22:54

Signal, WhatsApp’ı Geride Bırakmayı Başardı!

13Popüler mesajlaşma uygulaması olan Signal ve WhatsApp yıllardır birbirleri ile rekabet etmeye devam ediyor. Signal durdu durdu vurdu.
Signal, WhatsApp’ı Geride Bırakmayı Başardı!

Gizlilik politikası ile 2020’nin sonlarına doğru milyonlarca kullanıcısını Signal ve Telegram gibi uygulamalara kaptıran WhatsApp şu sıralar yeni güncellemeler üzerinde çalışıyor. Alacağı güncellemeler ile durumu toparlayıp, kullanıcılarını geri kazanmanın yollarını arayacak olan mesajlaşma uygulaması anneler gününü de es geçmemişti. Anneler günü vesilesiyle özel bir çıkartma paketi yayınlayan uygulama rakipleri karşısında kan kaybetmeye devam ediyor gibi görünüyor. Rakipleri karşısında daha güvenli bir yapıya bürünmeye çalışan uygulama boşa çırpınıyor gibi görünüyor.

Piyasada yer alan mesajlaşma uygulamalarının hemen hemen hepsi ücretsiz olarak yayın hayatlarına devam ediyor. Özellik ve güvenlik ile birbirlerinden ayrılan uygulamalar WhatsApp’ın skandal gizlilik politikasından sonra epey kullanıcı kazandılar. Özellikle Telegram 100 milyon yeni kullanıcı edindi.

Signal

Signal

Signal Görüntül Kalitesin’de WhatsApp’ı Geride Bıraktı

Bildiğiniz üzere sohbet alanında her gün onlarca resim gönderiyor ve alıyoruz. Yeni bir ürün satın alırken, saçımızı boyatırken, araba alırken kısaca sürekli fotoğraf alış verişi yapmak gündelik hayatımızın parçası. WhatsApp dahil olmak üzere pek çok uygulama sohbet alanında yolladığımız resmi sıkıştırıyor ve kalitesini bozuyor. Ancak Signal bu konuda farkını ortaya koymaya başladı. Popüler mesajlaşma uygulaması daha yüksek çözünürlüklü görüntüler gönderme seçeneğini kullanıcılarına sundu. Kaliteyi bozmak istemeyen kullanıcılarını düşünen uygulama, 4K resim gönderme seçeneğini karşımıza çıkardı. Bu yönü ile WhatsApp’ı geride bırakan uygulama, kullanıcıların yüzünü güldürecek. Beta V5.11.0 ile test edilen özelliği kullanmak isteyen kullanıcılar resmi seçtikten sonra ekrana gelen seçenekler vasıtası ile resmi 4K gönderebilirler.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.