Güncel Teknoloji Haberleri Mayıs 13, 2021 9:27

MIUI Uyarı Sistemi Hayat Kurtardı!

Akıllı telefonları ile ülkemiz de ve dünya da milyonlara ulaşan ve ulaşmaya devam eden Xiaomi, MIUI uyarı sistemi ile başarı elde etti.
MIUI Uyarı Sistemi Hayat Kurtardı!

Geçtiğimiz gün 40 farklı akıllı telefon modelini kablosuz olarak şarj edebilen bir masayı hayata geçiren Xiaomi teknolojik anlam da epey ileri de görünüyor. Şarj masasını pazarlayıp pazarlamayacağı belli olmayan şirket dün videolu bir şekilde masanın özelliklerini karşımıza çıkarmıştı. Yakın da üç farklı amiral gemisi niteliğinde tablet modelini de karşımıza çıkaracak olan şirket yakında depremler için de ürünler geliştirebilir. Bugün şirketin MIUI uyarı sistemi deprem uyarısı ile kullanıcıları bilgilendirdiği ortaya çıktı.

Büyük ölçekli tüketici elektroniği devi Xiaomi doğal afetlere karşı çeşitli yerel varlıkları destekleyebilecek donanım ve yazılımlar üzerinde çalışmaya devam ediyor. Doğal afetler sonucun da can kaybını ortadan kaldırmak isteyen Çinli teknoloji devi çeşitli yenilikler ile karşımıza çıkmaya devam ediyor.

MIUI Uyarı Sistemi

MIUI Uyarı Sistemi

MIUI Uyarı Sistemi 30’dan Fazla Depremi Haber Verdi

Bugün Çin’den gelen haberler ile edindiğimiz bilgilere göre Xiaomi MIUI deprem uyarısı sayesinde 30’dan fazla depremi kullanıcılara bildirdi. Şirket yaptığı açıklama da deprem uyarı sisteminin başarısından söz ederken bazı detaylar hakkında da bilgi verdi. 30’dan fazla depremi haber veren şirket bu depremlerin ortalama 4.0 büyüklüğünde olduğundan söz etti. Çin gibi sıklıkla depremle karşılaşan ülkelerde oldukça başarılı olacağı düşünülen deprem sistemi şuana kadar Çin’de kullanıldı ve başarılı tespitler ile kullanıcıları bilgilendirmeyi başardı. Depremler ile toplanan verileri de paylaşan şirket, can kaybını en aza indirecek ürünler üzerinde çalışmaya devam edecek.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.