iPad Mayıs 13, 2021 17:23

iPad Pro M1 İşlemciyle iPhone 12’nin Tozunu Sildi Süpürdü!

Oldukça popüler olan AnTuTu testinde M1 işlemcili iPad Pro ve iPhone 12 karşı karşıya geldiler. Sonuçlar ise oldukça şaşırtıcı!
iPad Pro M1 İşlemciyle iPhone 12’nin Tozunu Sildi Süpürdü!

AnTuTu testi yalnızca işlemci performansını değil aynı zamanda GPU ve belleği de test eder. Dolayısıyla Apple M1 işlemci tam olarak bu test için uygun türden. Zira Apple bu çipin içerisinde hem CPU hem de GPU bulunduruyor. Özellikle iyi sonuçlar almaya başladığından beri de her yeni cihazında bu çipi kullanmaya başladı. Peki ya M1 işlemcili iPad Pro modeli şirketin amiral gemisi iPhone 12 modelinden daha mı hızlı? İşte bu testin sonuçları da yenice elimize ulaşmış bulunuyor. Detaylar haberin devamında…

iPad Pro M1 İşlemci İle iPhone 12’den Daha Hızlı! 

Teste sokulan iPad Pro modeli 12,9 inç boyutunda ekran, 16GB RAM ve 1TB depolama alanına sahipti. Daha önce 512GB depolama alanlı ve 8GB RAM kullanan model bir m1 işlemcili MacBook Air ile karşılaştırıldığında MacBook Air ufak bir farkla yarışmanın kazananı olmuştu. Peki ya bu iPad Pro modeli iPhone 12 ile rekabet edebilir mi?

Anlaşılan edebilir. Zira bu iPad Pro testten toplamda 1,060,247 puan almayı başarıyor. MacBook Air modeli 1,119,243 ile ufak bir farkla öne geçmiş olsa da iPhone 12 572,133 puanda takılı kalıyor ve neredeyse iki kat fark yemiş oluyor.

MacBook Air ve iPad Pro arasındaki rekabette MacBook modeli işlemcide yaklaşık %17 öne geçiyor ve GPU performansı ise iPad modeline göre daha güçlü. Lakin bellek performansı olarak bakıldığında iPad Pro modeli burada varlığını gösterebiliyor ve bu kez de kendisi öne geçiyor.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.