Güncel Teknoloji Haberleri Mayıs 13, 2021 20:50

Huawei HarmonyOS 2.0 Son Güncelleme ile Şimdi Daha İyi

2019 yılının sonlarına doğru duyurulan ve şu sıralar beta olarak test edilen Huawei HarmonyOS 2.0 için yeni bir güncelleme yayınlandı.
Huawei HarmonyOS 2.0 Son Güncelleme ile Şimdi Daha İyi

Google’ın Android ambargosu üzerine kolları sıvayan Huawei kendi işletim sistemi üzerinde çalıştığını 2019’un sonunda duyurmuştu. Günümüze kadar geliştirilen yeni işletim sistemi geçtiğimiz hafta beta olarak yayınlandı. Haziran ayında küresel olarak yayınlanması beklenen işletim sistemi, Android platformuna göre daha hızlı çalışmış ve daha az bellek kullanmıştı. Daha yayınlanmadan pek çok test aşamaların da görüntülenen işletim sisteminin bunlara ek olarak da Android uygulamaları destekleyeceği belli 0lmuştu. Dün yaptığımız haberler de HarmonyOS işletim sisteminin Google hizmetleri ile sorunsuz çalışacağından bahsetmiştik. Şirket Huawei HarmonyOS 2.0 işletim sisteminin yeni güncellemesi ile pek çok özelliği yeniden optimize etti.

Alacağı güncellemeler ile geliştirilmeye devam edilecek olan işletim sistemi Haziran ayında global çapta yayınlanacak. Telefonlarını hızla HarmonyOS ile güçlendirecek olan şirket akıllı saatlerinde de bu sistemi kullanacak.

Huawei HarmonyOS 2.0

Huawei HarmonyOS 2.0

Huawei HarmonyOS 2.0 Yeni Güncelleme İle Daha İyi Oldu

Hız konusunda EMUI 11’in gerisin de kalan HarmonyOS işletim sistemi dün de Xiaomi’nin MIUI 12.5 işletim sistemi ile boy ölçüşmüş ve rakibini tokatlamayı başarmıştı. Hem bellek hem de pil kullanımına göre rakiplerinden epey üstün olan işletim sistemi bugün de yeni bir güncelleme aldığı ile yönde gelişmeler ile gündeme geldi. 2.0.0.101 sürüm numaralı güncellemenin doysa boyutu 893MB olarak duyuruldu. Kamera sistemini, ekran optimizasyonlarına ek olarak pek çok optimizasyonu getiren güncelleme işletim sisteminin daha kararlı bir şekilde çalışmasını sağlıyor.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.