Güncel Teknoloji Haberleri Mayıs 13, 2021 8:24

Bitcoin Elon Musk’ın Son Açıklamasıyla Sert Bir Darbe Yedi

Bitcoin ödemesiyle Tesla alımını durduran Elon Musk kripto para birimine büyük bir darbe vurdu. Bitcoin sert bir düşüş yaşadı.
Bitcoin Elon Musk’ın Son Açıklamasıyla Sert Bir Darbe Yedi

Son dönemde kripto para birimlerine kafayı takan Elon Musk’ın son kurbanı bu para birimlerinin atası olan Bitcoin oldu. Dünyanın en zengin insanı olmasına ramak kalan Tesla CEO’su Türkiye saati ile gece 2 sularında attığı bir tweet ile kripto para piyasasında hareketli anların yaşanmasına neden oldu. Bitcoin Elon Musk ’ın attığı bu tweet sonrası yüzde 18 değer kaybetti. Kripto para birimi sonrasında biraz olsun toparlanmaya girdi.

Bitcoin Elon Musk ’ın Hedefinde!

Peki Elon Musk’ın Bitcoin’i bu derece etkileyen açıklaması ne oldu? Musk, elektrikli arabalar üreten Tesla firmasının bundan sonraki süreçte Bitcoin ile ödeme yapmayacağını duyurdu. Musk’ın açıklamasına göre Bitcoin madenciliğinde özellikle kömür olmak üzere fosil yakıtların artan kullanımın çevresel etkileri. Elon Musk, Bitcoin madenciliği üretiminde sürdürülebilir enerjiye geçildiği takdirde Bitcoin ile ödemeleri tekrar başlatacaklarını duyurdu. Musk ayrıca “Bitcoin’in işlem enerjisinin % 1’inden daha azını kullanan diğer kripto para birimlerine de bakıyoruz.” açıklamasında bulundu.

Bitcoin 46 Bin Dolar Seviyesine Geriledi

53 bin dolar seviyesinden işlem gören Bitcoin, Elon Musk’ın bu açıklamaları sonrası %18 değer kaybederek 46 bin dolar seviyesine geriledi. Daha sonra tekrar toparlanmaya başlayan kripto para birimi şu sıralar 50 bin dolardan işlem görüyor.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.