Akıllı Telefon Mayıs 12, 2021 10:51

Xiaomi Bill Gates tweet’i Attı! Sosyal Medyada Linç Yedi

Xiaomi Bill Gates 'in boşanma sürecine ilişkin attığı tweet ile büyük tepki topladı. Tweet'e ve hangi telefonla atıldığına bakalım.
Xiaomi Bill Gates tweet’i Attı! Sosyal Medyada Linç Yedi

Xiaomi Bill Gates ve Melinda Gates’in boşanmasına yönelik sosyal medya hesabından attığı bir tweet ile büyük tepki çekti. Xiaomi, sosyal medya hesapları en kötü yönetilen şirketlerin başında gelirken, bu tweet sonrası akıllara şirketin daha önceki birçok gafı akıllara geldi. Tüm gaflar içerisinde tweet’lerin iPhone’dan gönderilmesi da başlı başına bir sorun.

Xiaomi Bill Gates ‘sin Boşanmasını Alaya Aldı

Bildiğiniz üzere Bill ve Melinda Gates çift 27 yıl süren evliliklerini sonlandırma kararı aldı. Tüm dünyada gündem olmayı başaran bu olayı Xiaomi’nin Mi 11 ile ilişkilendirmesi büyük tepkiye neden oldu. Xiaomi İngiltere’nin Twitter hesabından atılan bir tweet boşanma sürecini hedef alıyor.

Xiaomi’nin attığı tweet’e göz atalım.

” Milyarder ortağınızdan ayrılmak en akıllıca seçim olmayabilir, ancak Mi 11’imiz 55 W kablolu turbo şarjı kullanarak 45 dakikada tam olarak şarj oluyor, yani her zaman yola çıkmaya hazırsınız. “

Ayrıca tweet’te Mi 11 aracılığıyla Melinda’ya ”Konuşmamız gerekiyor” mesajının gönderildiği bir fotoğraf da yer aldı. Tweet gelen tepkiler üzerine kısa süre içerisinde silindi, fakat olan oldu ve Xiaomi bu kötü tweet ile gündem olmayı başardı. Xiaomi’nin yine burada da tweet’i iPhone’dan göndermeyi sürdürmesi dikkat çekilmesi gereken bir başka durum.

Editör Yorumu: Açıkçası bu tür paylaşımların kasıtlı yapıldığını düşünüyorum. Anladığımız kadarıyla Xiaomi için bu paylaşım, reklamın iyisi kötüsü olmaz, önemli olan gündem olmak hedefinde atılan bir tweet.  Tüm dünyada gündem olan bir olay malzeme yapılarak, Mi 11’in 55 watt hızlı şarj desteğine sahip olduğu ve bataryasının 45 dakika içerisinde dolduğu tüm dünya tarafından öğrenilmiş oldu.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.