Güncel Teknoloji Haberleri Mayıs 12, 2021 16:17

OPPO Reno 5 Kamera Performansı Nasıl? Yapıyorsun Bu İşi OPPO

Bugün merakla beklenen OPPO Reno 5 kamera performans testi ile karşınızdayız. Bakalım Reno 5 kamera performansı ile bize ne sunacak?
OPPO Reno 5 Kamera Performansı Nasıl? Yapıyorsun Bu İşi OPPO

Akıllı telefon alırken en dikkat ettiğimiz alım kriterlerinden birisi kamera performansı. Özellikle evde kaldığımız şu dönemde sosyal medya kullanımımız iyice arttı. Evde kaldığımız dönemde de farklı fotoğraflar ve videolar çekerek bunları sosyal medyada paylaşmayı tercih ediyoruz. İşte bu noktada da hem ön hem de arka kameraları ile fark yaratmayı başaran Reno 5 serisinin bugün kamera detaylarını sizler için yorumluyoruz. OPPO Reno 5 kamera performansını yeni bir formatta sizlere sunuyoruz.

Çektiğimiz görselleri sizler ile yorumluyor ve detayları paylaşıyoruz. Videoda hem ön hem de arka kamera ile çektiğimiz örnek fotoğraflar ve videoları paylaşıyoruz. Telefonun ön ve arka kamerasında bulunan arka tarafın siyah beyaz ama öndeki objenin renkli gösterilebilmesini ise oldukça beğendik. Bu yazılım Reno 4 serisi ile ilk kez OPPO telefonlarda karşımıza çıkmıştı ama Reno 5 serisinde yapı tamamen iyileştirilerek en ufak bir hataya yer kalmayacak şekilde güncellenmiş.

İncelemeye geçmeden önce telefonun ön ve arka kameralarının özelliklerini paylaşalım ve incelememize geçiş yapalım.

OPPO Reno 5 Kamera Özellikleri

  • f/1.7 diyafram açıklığına sahip 64 megapiksel arka kamera, EIS, LED flaş OmniVision OV64
  • f/2.2 diyafram açıklığına sahip 8 megapiksel ultra geniş kamera
  • f/2.4 diyafram açıklığına sahip  2 megapiksel makro ve 2 megapiksel derinlik sensörü
  • f/2.2 diyafram açıklığına sahip 44MP ön kamera

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.