Mobil Mayıs 12, 2021 16:55

Huawei HarmonyOS 2.0 Android Uygulamaları Destekleyecek Mi?

2019 yılından bu yana konuşulan Huawei HarmonyOS 2.0 işletim sistemi Android uygulamaları çalıştıracak mı çalıştırmayacak mı?
Huawei HarmonyOS 2.0 Android Uygulamaları Destekleyecek Mi?

Bugün Xiaomi MIUI 12.5 ile hız testine tabi tutulan Huawei HarmonyOS 2.0 yepyeni gelişmeler ile gündeme geliyor. Bizim de sık sık radarımıza yakalanan işletim sistemi Haziran ayında küresel olarak yayınlanacak. Kullanıcıların karşısına çıkmak için artık günleri sayan işletim sistemi epey ilgi çekiyor. MIUI 12.5’e göre daha hızlı olduğu bugün yayınlanan bir test videosu ile gözler önüne serilirken detaylar da gelmeye devam ediyor. Kullanıcılar bazı forumlar da işletim sisteminin Android uygulamaları destekleyip desteklemeyeceğini tartışmaya başladılar. Biz de araştırdık ve sorunun cevabını bulmayı başardık.

Geçtiğimiz hafta yaptığımız haberler de Google uygulamalarının HarmonyOS üzerinde çalışacağından söz etmiştik. Yani kullanıcılar Google hizmetlerine bağlı uygulamaları eskisi gibi çalıştırabilecek ve normal kullanımlarına devam edebileceklerinden bahsetmiştik. Bugün diğer uygulamalar hakkında yeni bilgilere ulaştık.

"<yoastmark

Huawei HarmonyOS 2.0 Android Uygulamaları Destekleyecek Mi ?

Bugün Weibo üzerinde sızdırılan bilgilere göre evet HarmonyOS işletim sistemi günümüzdeki Android uygulamaları desteklemeye devam edecek. Kullanıcılar tıpkı Google uygulamalarında olduğu gibi Android uygulamalarını da sorunsuz bir şekilde kullanmaya devam edebilecekler. Android’e nazaran daha hızlı çalışan işletim sistemi EMUI 11’e oranla çok da farklı bir yapıya sahip değil. Yani EMUI 11 Android uygulamalarına nasıl yaklaşıyorsa Huawei işletim sistemi de aynı şekilde yaklaşıyor olacak. Beta aşamasında sınırlı telefonlar için yayınlanan güncelleme yakın da küresel olarak lansmana çıkacak.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.