Güncel Teknoloji Haberleri Mayıs 12, 2021 13:52

Covid-19 Salgını 5 Akıllı Telefon Lansmanını Etkiledi! Ertelendi

2021'in yarısına doğru ilerlemeye devam ettiğimiz şu günler de akıllı telefon lansmanları Covid-19 salgını nedeniyle ertelendi. 
Covid-19 Salgını 5 Akıllı Telefon Lansmanını Etkiledi! Ertelendi

Son zamanlar da teknoloji gündemini olumsuz etkileyen Covid-19 salgını tüm hızıyla devam ediyor. Bir yıldan fazladır dünya da can alan virüs hayatı da olumsuz etkilemeye devam ederken yeni gelişmeler de yaşanıyor. Bildiğiniz üzere Foxconn’un Hindistan’daki üretim tesisi şu sıralar zor zamanlar geçirmeye devam ediyor. Tesiste 1000’den fazla çalışanın virüse yakalanması iPhone 12 üretimini yarı yarıya düşürürken diğer akıllı telefon markalarından da kötü haberler gelmeye devam ediyor. Şirketler virüs nedeniyle Hindistan’da piyasaya çıkacak olan 5 farklı telefonun lansmanını erteleme kararı aldılar.

Son bir kaç aydır gündemden düşmeyen ve beklenen akıllı telefonlardan 5 tanesi bugün gelen bilgiler ile ertelendi. Her zaman olduğu gibi önce Hindistan’da lansmana çıkan akıllı telefonlar bu yıl da aynı güzergahı takip etmeye devam ederken korona engeline takıldılar. 5 farklı telefonun lansmanı ertelendi.

Covid-19

Covid-19

Covid-19 Salgını Telefonları Erteledi

Bugün gelen bilgiler ile Asus, realme, POCO, Vivo ve Micromax marka yeni telefonların piyasaya sunulacağı tarihin ertelendiği belli oldu. Korona engeline takılan 5 telefon üreticisi, Hindistan’da artan vakalar nedeniyle yeni telefonlarını piyasaya süremeyecekler. Özellikle realme X7 Max ve Asus ZenFone 8 serisininin ertelendiğinin altı çizilirken Hindistan’da vakaların da tırmanışa geçtiği öğrenildi. Korona virüsünün ikinci dalgası nedeniyle zor zamanlar geçiren Hindistan teknolojik anlamda da çökmeye geçti.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.