Güncel Teknoloji Haberleri Mayıs 11, 2021 17:26

Xiaomi Hakkında Bilmediğimiz Bir Gerçek Ortaya Çıktı!

Günümüzde akıllı telefon modelleri ile milyonlara ulaşan Xiaomi markasının ilk ürünü telefon değil, MIUI kullanıcı arayüzüydü.
Xiaomi Hakkında Bilmediğimiz Bir Gerçek Ortaya Çıktı!

Akıllı telefon denince akıllara gelen isimler arasında yer alan Çinli teknoloji devi Xiaomi bugün ilginç bir detay ile haberlerimize konu oldu. Günümüz de milyonlarca akıllı telefon satan teknoloji devleri ile kapışan Çinli dev ülkemizde de oldukça seviliyor. Dünyanın en büyük üçüncü akıllı telefon üreticisi olan şirket farklı bir gerçek ile gündeme geldi. Bu detay her kesimden kullanıcı epey şaşırtacak gibi görünüyor. Günümüzün en büyük üçüncü telefon markası olan şirket başlangıçta telefon üretmemiş, kullanıcı arayüzü geliştirerek piyasaya giriş yapmıştı.

Geçtiğimiz günler de YouTube‘a dair bir detayı sizlerle paylaşmıştık. Tekrar hatırlatalım. Günümüzün en büyük video paylaşım sitesi olan YouTube başlangıçta arkadaşlık sitesi olarak kurulmuştu. Daha sonra video paylaşım platformuna dönüştürülen site bu yapısı ile epey şaşırtmıştı. Çinli teknoloji devi de önce kullanıcı arayüzü işine girdi ardından da telefonlar üretmeye başladı.

Xiaomi

Xiaomi

Xiaomi Başlangıçta Telefon Üreticisi Değildi

Dünyanın en büyük üç telefon üreticinden bir tanesi olan Çinli telefon üreticisi başlangıçta kendine has olan MIUI  kullanıcı arayüzünü piyasaya sürmüştü. 2010 yılında MIUI yani ilk ürününü piyasaya süren şirket çok geçmeden akıllı telefon işine el atmış ve yüksek ses getiren telefonlar üretmeyi başarmıştı. Apple’ın hemen arkasında yer alan şirket günümüzde en güçlü Android telefon modellerini karşımıza çıkarmaya devam ediyor. Günümüzde akıllı telefonların yanı sıra pek çok teknolojik ürün geliştiren ve piyasaya süren şirket, yakında araba da üreterek yollar da karşımıza çıkacak.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.