Güncel Teknoloji Haberleri Mayıs 11, 2021 15:23

OnePlus Clipt Yayınlandı! Clipt Nedir? Ne İşe Yarar?

Akıllı telefon markası OnePlus Clipt adında bir dosya paylaşım uygulamasını Android platformunda yayınladı. iOS çok yakın.
OnePlus Clipt Yayınlandı! Clipt Nedir? Ne İşe Yarar?

Birbirinden farklı akıllı telefon modelleri ile milyonlara ulaşan ve ulaşmaya da devam eden OnePlus çeşitli yeniliklere imza atmaya devam ediyor. Ülkemizde de oldukça popüler bir konumda yer alan akıllı telefon markası yeni bir uygulama duyurusu ile bugün haberlerimiz de kendine yer buldu. OnePlus Clipt adında bir uygulama bu sabah saatlerin de Android platformu için yayınlandı. Yakın da iOS platformuna da gelecek olan uygulama nedir, ne işe yarar bu haberimiz de cevaplamaya çalıştık. Şu uygulamaya hadi yakından bakalım.

Bildiğiniz üzere günümüzde akıllı telefonlar da paylaşım seçenekleri oldukça kısıtlı ve yavaş paylaşım oranı yüksek. Kullanıcıların bu konuda imdadına yetişecek olan şirket, dosya paylaşım oranını daha hızlı getirecek oldukça kullanışlı yardımcı bir aracı karşımıza çıkardı. Clipt adında yayınlanan uygulama tamamen ücretsiz.

OnePlus Clipt

OnePlus Clipt

OnePlus Clip Nedir? Ne İşe Yarar?

Kullanıcıların akıllı telefon, tablet ve PC arasında kablosuz olarak metin, fotoğraf ve dosya aktarmasına izin veren uygulama sade ve şık tasarımı ile dikkatleri çekiyor. OneLabs bünyesinde geliştirilen ve Android kullanıcılarına sunulan uygulama yakın da iOS platformu için de mağazadaki yerini alacak. Kullanıcılara basit bir pano üzerinden dosyaları kopyalayıp yapıştırarak dosya transferi yapmaya fırsat veren uygulama, mobil’in yanı sıra Chrome gibi web tarayıcılarını da destekliyor. Uygulama cihazlar arasında dosya transferini gerçekleştirmek için özel olarak geliştirilirken, cihazlar arasında da oldukça kararlı çalıştığı ifade ediliyor. Edindiğimiz bir diğer bilgilere göre de uygulama, kullanıcıların Google Drive üzerinden gönderdiği dosyaları görmüyor. Yani kullanıcıların nereden ne attığını takip etmiyor. Güvenliği ile rakiplerinden sıyrılacak olan uygulama, yakında iOS’ta da olacak.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.