Güncel Teknoloji Haberleri Mayıs 11, 2021 21:33

iPhone 12 Covid-19 Tehlikesi İle Karşı Karşıya!

Foxconn'un Hindistan'daki tesisinde iPhone 12 üretimi yarı yarıya düştü. Personelin büyük bir kısmı Corona Virüsüne yakalandı.
iPhone 12 Covid-19 Tehlikesi İle Karşı Karşıya!

Bildiğiniz üzere 2020’nin başından bu yana hem ülkemiz de hem de dünya da Covid-19 yani korona virüsü salgını devam ediyor. Ülkemizde ve dünya da binlerce can alan virüs günümüzde de varlığını sürmeye devam ederken bizler de evler de güvende kalmaya çalışıyoruz. Ülkemizde çeşitli önlemler alınarak virüsün etkisi azaltılmaya çalışılırken diğer ülkelerde de durum içler acısı diyebiliriz. Özellikle şu sıralar Hindistan bu durumdan en çok etkilenen ülkeler arasında yer alırken virüs iPhone 12 cephesine de sıçradı.

Günümüzde pek çok akıllı telefon piyasaya çıkmak için gün sayıyor. Önce Hindistan’da lansmana çıkacak olan telefonlar şu sıralar Covid-19 tehlikesi ile karşı karşıya. Virüsten dolayı telefon lansmanları yapılamadığı için satışlar da bu durum da erteleniyor. Hatta bugün Hindistan’da piyasaya sürülecek 5 farklı telefon modelinin ertelendiği bilgisi geldi.

"<yoastmark

iPhone 12 Üretimi Yarı Yarıya Düştü

Edindiğimiz bilgilere göre Foxconn’un Hindistan’daki tesisinde çalışanların büyük bir kısmı Corona Virüsü olduğu için iPhone 12 üretimi yarı yarıya düştü. Detaylar da tesisteki 1000’den fazla çalışanın virüse yakalandığı ifade edilirken, üretimin de yarı yarıya düştüğü belirtiliyor. Önlem amaçlı olarak tesise girişleri kapatan şirket testi pozitif çıkan çalışanların evlerine gitmelerine izin veriyor. Fabrika da çalışanların toplam sayısı bilinmezken bu durumun Apple’ın satışlarını da ciddi ölçüde etkilediği biliniyor.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.