Güncel Teknoloji Haberleri Mayıs 11, 2021 15:52

Honor Telefonlar İçin HarmonyOS 2.0 Müjdesi Geldi!

Huawei'nin HarmonyOS 2.0 işletim sistemi şimdi de Honor 30 Pro için yayınlandı. Beta olarak yayınlanan işletim sistemi test ediliyor.
Honor Telefonlar İçin HarmonyOS 2.0 Müjdesi Geldi!

Android’e adeta kafa tutan Huawei geçtiğimiz hafta kendi işletim sistemi olan HarmonyOS 2.0‘ı duyurmuştu. Haziran ayında global olarak kullanıcılara sunulacak olan işletim sistemi Android’e karşı bir eylem için geliştirildi. Yakın da küresel anlam da milyonların kullandığı bir işletim sistemi haline gelecek olan HarmonyOS 2.0 şu sıralar 17’den fazla cihaz da test sürümü olarak yayınlandı. Hatta işletim sistemi son olarak EMUI 11 ile karşılaştırıldı. EMU 11 uygulamaları daha hızlı çalıştırarak, HarmonyOS 2.0’ı geride bıraktı. Ancak test sonuçlarına göre Huawei’nin işletim sistemi hem bellek hem de pil kullanım oranı ile Android’i geride bırakmayı başardı. Yeni işletim sistemi şimdi de Honor 30 Pro için beta olarak yayınlandı.

Huawei işletim sistemini yavaş yavaş amiral gemilerine getirmeye devam ediyor. Beta olarak yayınlanan işletim sistemi pek çok yeniliği de beraberin de kullanıcılara sunmak için gün sayarken test sürecinin de hızlandığını söyleyebiliriz.

"<yoastmark

HarmonyOS 2.0 Honor 30 Pro İçin Yayınlandı

Önümüzdeki ay Honor 30 serisi, V30 serisi ve Play4 Pro önümüzdeki ay yeni işletim sistemine geçiş yapacak. 2019 yılında resmi olarak duyurulan işletim sistemi Haziran 2021’de küresel anlam da yayınlanacak. 30 Pro akıllı telefon modeli için beta olarak yayınlanan işletim sistemi şu sıralar kullanıcılar tarafından indirilip deneyimlenebiliyor. Yeni işletim sistemi ile daha iyi bir hal alacak olan telefon modeli, daha hızlı performansı ile rakiplerine gözdağı verecek.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.