Akıllı Telefon Mayıs 10, 2021 11:56

Vivo Güncelleme Süresini Uzatıyor! Peki Hangi Modellerde?

Vivo güncelleme dağıtımı noktasında önemli bir duyuru gerçekleştirdi. Güncelleme dağıtım süresi uzadı. Bu durum hangi modelleri kapsayacak?
Vivo Güncelleme Süresini Uzatıyor! Peki Hangi Modellerde?

Android işletim sisteminde güncelleme süresini uzatan firmalara bir yenisi daha eklendi. Vivo güncelleme dağıtımını bir yıl daha uzattı. Hatırlayacağınız üzere önce Samsung sonra da OPPO bazı modeller için güncelleme süresini uzattı. Şimdi detaylara göz atalım.

Vivo Güncelleme Desteğini Üç Yıla Çıkarıyor

Bir süredir resmi olarak ülkemizde de akıllı telefon satışı gerçekleştiren Vivo, yaz döneminde duyuracağı X serisi amiral gemi telefonların güncelleme destek sürecini üç yıla çıkarıldığını duyurdu. Buradan sonraki süreçte tanıtılacak tüm Vivo amiral gemi telefonlarından güncelleme desteğinin üç yıla çıktığını anlayabiliriz. Yeni Vivo X serisi amiral gemi telefonlar temmuz ayında tanıtılacaklar ve özellikle kamera tarafında neler sunacakları merak konusu.

Vivo X60t Pro

Güncelleme desteğine ilişin şirketin Başkan Yardımcısı Yujian Shi’nin açıklamalarına bakalım.

Shin; “Birinci sınıf donanıma sahip X serisi amiral gemisi telefonlar uzun süre dayanacak şekilde üretilmiştir ve müşterilerimizin beklentilerini karşılayan yazılım desteği almalarını sağlamak istiyoruz. Her zaman kullanıcıyı göz önünde bulundurarak yenilikler yapıyoruz. Böylelikle müşterilerimize uzun süre birinci sınıf bir akıllı telefon deneyiminin keyfini çıkarabileceklerinin ve en yeni yazılım özelliklerinden yararlanmaya devam edeceklerinin sözünü veriyor.” ifadelerini kullandı.

Öte yandan OPPO da geçtiğimiz gün Find X3 serisinde yer alan akıllı telefonlar için güncelleme desteğini üç yıla çıkardığını duyurdu. Samsung cephesinde Galaxy S, Galaxy Note ve Galaxy A serisi (bazı modeller) için üç büyük Android güncellemesi vaat ederken, güvenlik odaklı güncelleme desteğinin ise dört yıl süreceğini belirtti.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.