Güncel Teknoloji Haberleri Mayıs 10, 2021 11:22

Snapdragon 865’li Galaxy S20 FE Avrupa’ya Geldi! Peki Türkiye?

Snapdragon 865'li Galaxy S20 FE modeli radarımıza girdi. Avrupa satışları başladı. Peki Türkiye? Peki fiyat değişikliği? İşte cevaplar...
Snapdragon 865’li Galaxy S20 FE Avrupa’ya Geldi! Peki Türkiye?

Akıllı telefon pazarında kendi yonga setini üretebilen iki üretici kaldı. Bunlardan birisi Samsung ve diğeri de Apple. Huawei ise bildiğiniz saçma sapan sebeplerden dolayı şu anda Kirin yonga setini geliştiremiyor. Samsung’un Exynos yonga seti ise halen tartışma konusu. Exynos 990 yonga seti kullanan ve geçtiğimiz yıl Eylül ayında tanıtılan Galaxy S20 FE modeli ise geçtiğimiz günlerde Snapdragon 865 yonga setine kavuştu.

Aslına bakarsanız Samsung geçtiğimiz yıl Eylül ayında Snapdragon 865 kullanan da bir Galaxy S20 FE tanıtmıştı ama o telefonda 5G vardı. Bugün Avrupa pazarında satışa sunulan Snapdragon 865 kullanan Galaxy S20 FE modeli ise LTE destekli olacak. Yani ülkemize gelmesi de oldukça muhtemel. Galaxy S230 FE kullanıcılarının ciddi anlamda sorun yaşadığını görüyoruz. Bugün Avrupa’da satışa sunulan Snapdragon 865’li Galaxy S20 FE ise tüm bu sorunların önüne geçecek gibi görünüyor.

Fiyatlar Değişecek mi?

Bu noktada kafalardaki en büyük soru işareti ise Exynos 990 kullanan Galaxy S20 FE modeli ile Snapdragon 865 kullanan Galaxy S20 FE modelleri arasında fiyat farkı olup olmayacağıydı. Ortaya çıkan rakamlara göre arada fiyat farkı olmayacak. Rusya ve Polonya pazarına bugün itibariyle giriş yapan yenilenmiş Galaxy S20 FE modelinin kısa bir süre içinde de Türkiye pazarına giriş yapmasını bekliyoruz.

Eski model G780F olarak adlandırılırken yeni modelin G780G olduğunu da hatırlatalım. Satın almak istediğinizde bu kodu kutunun üzerinde görmelisiniz.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.