Güncel Teknoloji Haberleri Mayıs 10, 2021 8:22

Lenovo Tab M10 5G Tablet Teknik Özellikleri Belli Oldu

Firma tarafından kısa bir süre içinde tanıtılması beklenen Lenovo Tab M10 5G model tabletin teknik özellikleri belli oldu.
Lenovo Tab M10 5G Tablet Teknik Özellikleri Belli Oldu

İçinde bulunduğumuz pandemi nedeniyle tablet satışları artış gösterdi. Özellikle evden çalışma yapan ve canlı ders yapan öğrenciler yoğun olarak tablet kullanıyor. Firmalar yeni ürünlerini tanıtmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Lenovo’nun Yoga Pad Pro sızdırıldı. Şimdi firmanın kısa bir süre içinde tanıtmasını beklediğimiz Lenovo Tab M10 5G Tabletin teknik özellikleri belli oldu.

Lenovo Tab M10 5G Tablet Teknik Özellikleri

Cihaz Google Play konsolda TB-X607Z numarası ile görüntülendi. Tablet Snapdragon 690 5G yonga seti ile geliyor. Firmanın bir önceki Tab M10 modelinde Helio P22 yonga seti bulunuyordu. Firmanın yonga seti konusunda iyi bir geliştirme sunduğunu görüyoruz. Cihazda 6 GB RAM ve 10 inç ekran bulunacağı tahmin ediliyor. Ekran 1200 x 1920 çözünürlüğüne sahip olacak. Tablet ayrıca GeekBench listesinde de görüntülendi. Burada yer alan bilgiye göre cihaz Android 11 işletim sistemi yüklü olarak gelecek. Tablet ayrıca HDMI giriş desteğine sahip olacak.

Lenovo Tab M10 5G

Firma tarafından tabletin fiyatı ve çıkış tarihi ile ilgili henüz bilgi paylaşılmadı. Tabletin yılın ikinci yarısında tanıtılıp piyasaya sürülmesi bekleniyor. Cihazın uygun fiyatlı 5G tablet olarak piyasaya sürüleceği tahmin ediliyor. Cihaz hakkında yeni sızıntıların geleceğini tahmin ediyoruz. Özellikle uygun fiyatı ve yüksek donanım özellikleri ile cihaz hem öğrenciler hem de evden çalışma yapanlar için oldukça ideal.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.