Güncel Teknoloji Haberleri Mayıs 10, 2021 18:13

Korkmayın WhatsApp Hesapları Silmeyecek!

Yeni gizlilik politikası ile haberlerimize konu olan WhatsApp, gizlilik politikasını kabul etmeyen kullanıcıların hesaplarını silmeyecek.
Korkmayın WhatsApp Hesapları Silmeyecek!

Geçtiğimiz yıl sonu skandal bir gizlilik politikası duyurarak kullanıcıların bilgilerini tehlike altına alan WhatsApp günümüz de milyonlarca kullanıcısını kaybetti. Telegram ve Signal gibi uygulamalara milyonlarca kullanıcısını kaybeden uygulama şu sıralarda da yeni gizlilik politikası ile dikkat çekmeye başladı. Bildiğiniz üzere uygulama milyonlarca kullanıcı kaybettikten sonra adeta geri vites yapmış ve politikasını güncelleyeceğini duyurmuştu. Beklenen oldu ve geçtiğimiz aylar da şirket uygulamanın gizlilik politikasını güncelledi. Bu güncellemenin ardından da kullanıcılara yeni politikayı kabul etmelerini etmedikleri takdirde de kullanımlarının kısıtlanacağı bildirilmişti. Bugün de yeni bir detay ortaya çıktı.

Şirket yeni gizlilik politikasını kabul etmeyen kullanıcılara belirli bir süre verecek. Bu sürenin sonunda kullanıcılar politikayı kabul etmezler ise mesaj gönderemeyecek ve mesaj alamayacaklar. Yani uygulamayı kullanamayacaklar. Bugün yeni detaylar gün yüzüne çıktı.

WhatsApp

WhatsApp

WhatsApp Politikayı Kabul Etmeyen Hesapları Silmeyecek, Kısıtlayacak

15 Mayıs’a kadar gizlilik politikasını kabul etme süresi veren popüler mesajlaşma uygulaması 15 Mayıs’tan sonra bazı kullanıcıları kısıtlayacak. Politikayı kabul etmeyen kullanıcıların hesaplarını silmeyeceğini duyuran uygulama, önce kullanıcılara uyarılar da bulunacak. Uyarılar sonucunda da politikayı kabul etmeyen kullanıcılar bazı kısıtlamalar ile karşı karşıya kalacaklar. Örneğin kullanıcılar mesaj atamadığı gibi kendilerine gelen mesajları da göremeyecekler. 15 Mayıs’ta hiç kimsenin hesabının silinmeyeceğini ifade eden şirket, uyarıların süresini ve sıklığını da henüz duyurmadı.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.