Android Mayıs 10, 2021 19:36

iOS ve Android Cephesinde En Çok İndirilen Uygulamalar Açıklandı

İçerisindeki uygulamalar olmadan iOS ve Android telefonların pek bir işi olmayacağını biliyoruz. Peki en çok indirilen uygulamalar neler?
iOS ve Android Cephesinde En Çok İndirilen Uygulamalar Açıklandı

Sensor Tower adındaki bir araştırma firması Nisan 2021 ayı içerisinde en çok indirilen uygulamalara dair bir istatistik yayınladı. Bu listeye göre iOS ve Android cihazlarda indirilen uygulamaların aslında birbirlerine çok benzer oldukları görünüyor. Yine de listede ilgimizi çekmeyen şeyler de yok değil. Gelin bu detaylara birlikte bakalım!

iOS ve Android Kullanıcılar En Çok Hangi Uygulamayı Kullanıyor?

iOS ve Android Uygulamalar

Şirketin yaptığı araştırmada oyunlar hariç en çok tercih edilen uygulamalarla karşı karşıyayız. Görselde görebileceğiniz üzere “Toplam İndirme” , “App Store İndirmeleri” ve “Google Play İndirmeleri” olarak üç bölüm bulunuyor. Listeler aslında birbirine oldukça benzer ancak yine de ortada bazı gariplikler dönmüyor değil. Örneğin App Store tarafında ikinci sırada YouTube uygulamasının en çok indirildiğini görüyoruz ancak toplam indirmede YouTube görünmüyor. Gariplik yalnızca bununla sınırlı değil. Google Play tarafında dördüncü en çok indirilen uygulama olan Snapchat App Store tarafında ilk 10 uygulama içerisinde olmasa da toplamda en çok indirilen 6. uygulama oluyor.

Listenin bir ilginç tarafı da Android tarafında 8.sırada bulunan Telegram App Store üzerinde ilk 10 içerisinde yer bulmasa da toplam indirmede de 8. sırada kalmayı başarıyor. Aynı şekilde CapCut uygulaması da Android tarafında yer bulmuyor ancak toplam indirmede o da yer almış. App Store tarafında 9. ve 10. en çok indirilen uygulamalar Gmail ve Google Maps olsa bile Android tarafının 9. en çok tercih edilen uygulaması Google Meet toplam indirmede 10. olarak listeye kapanışı getiriyor.

App Store tarafında Gmail ve Google Maps gibi uygulamaların en çok indirilme ama Google Play’de bu uygulamaların bulunmama sebebi ise kolayca açıklanabilir. Apple cihazlara bu uygulamalar kurulu gelmez ama Android cihazlar bunları halihazırda kurulu geldiği için kullanabilir durumdadır.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.