Güncel Teknoloji Haberleri Mayıs 10, 2021 14:51

Huawei İlk Kirin 990 İşlemcili Laptop Modelini Duyurdu! Huawei Qingyun L410

Akıllı telefon pazarında umduğunu bulamayan Huawei ilk mobil Kirin 990 işlemcili laptop modelini Huawei Qingyun L410 duyurdu.
Huawei İlk Kirin 990 İşlemcili Laptop Modelini Duyurdu! Huawei Qingyun L410

Son zamanlar da akıllı telefon kısmında epey kan kaybeden Huawei şirketi yepyeni gelişmeler ile gündeme gelmeye devam ediyor. Şu sıralar Çin’in Pekin kentine de mağazalarında yetersiz stok ile gündemden düşmeyen şirket, diğer yandan da HarmonyOS 2.0 güncellemesi ile adından söz ettiriyor. Google ve ABD ambargolarından sonra ciddi güç kaybeden şirket, akıllı telefon pazarını bırakmazken ciddi bir küçülmeye gitmişti. Şirket günümüz de ise yeni bir laptop üzerinde çalıştığını duyurdu. Bu laptop modeli şirketin mobil işlemcili ilk laptopu olma özelliği taşıyor. Cihazın adı Huawei Qingyun L410 olarak duyuruldu.

Geçtiğimiz aylar da şirketin mobil işlemcili bir laptop üzerinde çalıştığı internete sızan bilgiler arasında yer alıyordu. Ancak şirket bu gelişmeleri bir türlü kabul etmemiş, yalanlamamıştı da. Bugün ise şirket resmi olarak mobil işlemcili bir laptop üzerinde çalıştıklarını doğruladı.

Huawei Qingyun L410

Huawei Qingyun L410

Huawei Qingyun L410 Duyuruldu

Çin’de satışlara açılan Qingyun L410 tasarım özellikleri ve diğer detayları ile kısa sürede milyonlara ulaşacak gibi görünüyor. HiSilicon Kirin 990 yonga setinden güç alan laptop modeli, 8GB RAM ve 256GB SSD ile piyasaya sürüldü. MateBook 14’e nazaran daha pahalı bir fiyat etiketine sahip olan cihaz, performans açısından da daha iyi özelliklere sahip.  14 inç ekran ile piyasadaki yerini alan laptop UOS 2.0 işletim sistemine ev sahipliği yapıyor. Gizli bir kameraya ve daha iyi bir klavyeye sahip olan cihazın güç düğmesi üzerinde de parmak izi okuyucu yer alıyor. Veri korumak için ayrı bir güvenlik yongasını da karşımıza çıkaran şirket, yakında satışları gerçekleştirmeye başlayacak.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.