Honor Mayıs 10, 2021 22:52

Honor 50 Serisi Heyecanlı Bekleyişimizin Ardından Yakında Bizlerle!

Honor 50 serisi markanın Huawei ile olan bağlılığını bozduktan sonra yayınlayacağı ilk amiral gemisi cihaz olarak karşımıza çıkıyor!
Honor 50 Serisi Heyecanlı Bekleyişimizin Ardından Yakında Bizlerle!

Çinli üretici Honor, Huawei tarafına olan bağlılığını bozuk özgürlüğe kavuştuktan sonraki ilk amiral gemisi cihazını üretiyor. Elimize geçen bilgilere göre Honor 50 serisi yılın ilk yarısında elimize geçecek. Hatta bir Weibo kullanıcına göre cihazlar Haziran ayında elimize ulaşmış olacak! Cihazların çıkış tarihleri belirli belirsiz olmak üzere planlanmış durumda ancak bundan dolayı elimizde kesin bir tarih bulunmuyor. Yine de cihazlar hakkında bilinenleri sizler için derledik. Gelin birlikte cihazları inceleyelim!

Honor 50 Serisi Hakkında Bilinenler

Şirket bundan bir önceki cihaz olarak Honor V40 serisini tanıtmıştı. Bu seri MediaTek Dimensity çipini kullanıyordu. Yine de piyasada bu cihazın hâlâ Huawei’den izler taşıdığı düşünülüyordu. Şimdi ise şirket bağımsızlığını ilan ettikten sonraki ilk amiral gemisi cihazını piyasaya sürecek. Honor 50 tüm anlamlarıyla yepyeni bir cihaz olarak karşımıza çıkacak.  İnternette cihaz hakkında epey sızıntı var. Serinin rengi ise Gökyüzü Mavisi olarak adlandırılan renge yakın bir seçim olacak. Peki cihazın özellikleri neler?

Honor 50 Serisi

Cihaz arkada ikili bir kamera tasarımıyla geliyor. Her iki kamerada da ilk kez Xiaomi’de gördüğümüz ve tasarımsal olarak göze hoş gelen yüzüklü kamera çerçevesi tasarımı kullanılıyor. Arkada bu iki kameraya ek olarak bir de LED flaş bulunuyor. Ayrıca belirtmek gerekir ki cihazın arkasında bulunan iki kameradan aşağıda bulunanı biraz daha büyük bir sensöre sahip gibi gözüküyor.

Cihazın Pro modeli hakkında da elimizde bazı bilgiler var. Örneğin kullanacağı işlemcinin Snapdragon 888 yonga seti olacağı ve arka ana kamera olarak ise dörtlü bir yapıya ilaveten 50MP çözünürlüğünde bir sensör bulunacağı biliniyor.

Bir iddiaya göre ise cihazın yalnızca iki modelinin olacağı söyleniyor. Birisi standart model iken diğeri ise Pro model olacak. Yine aynı iddia Honor 50 modelinin MediaTek Dimensity 1200 yonga seti tarafından gücünü alacağını da söylüyor. Bu iddiaya göre cihaz Mayıs ayı içerisinde bir günde tanıtılacak. Konu tahminlere geldiği zaman cihazlar hakkında son olarak OLED ekranlar 4,000mAh batarya boyutu ve 8GB RAM seçenekleri barındırılacağı düşünülüyor. Bakalım tahminler doğru çıkacak mı, zamanla göreceğiz.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.