Mobil Mayıs 10, 2021 8:55

General Mobile GM 21 Yolda! Ceddin Deden Neslin Baban!

Evet arkadaşlar bayrakları asıp mehter marşı açıyoruz. General Mobile GM 21 çok yakında bütün detaylarıyla görünecek. Heyecan dorukta!
General Mobile GM 21 Yolda! Ceddin Deden Neslin Baban!

Mehter coşturur coşturmasına da, Kalamış’tan bir tatlı huzur almak için Münir Nurettin Selçuk’u da açıp dinlerken haberimizi okuyabilirsiniz. Medarı iftiharımız General Mobile yeni serisi GM 21 ile çok yakında bizlerle olacak. Ancak belirtelim, kamerası aslında hiç de fena olmamasına rağmen GM 20 serisini DxOMark’ta görememenin üzüntüsünü yaşadık. Halbuki General Mobile GM 9 Pro gerçekten harika bir iş çıkarmıştı. 2021 yılında “Turkish manifacturer” olarak yine süper bir kamera kurulumu bekliyoruz. “Abi muhteşem Bayraktar SİHA’ları üretip dünyaya satan ülkeyiz, niye telefon üretemiyoruz?” geyiği bitmeli artık.

Evet, bu kısa ama gerekli eleştiriden sonra haberimize geçelim. GM 21 serisi arka tasarım bakımından iPhone’lara benzeyecek. Yerli iPhone geliyor diyebiliriz. Yalnız yonga seti konusunda MediaTek Helio G90T olacağına dair bazı iddialar mevcut. Bunun serinin temel telefonunda mı, Plus’ta mı, yoksa Pro modelinde mi olacağı şimdilik bilinmiyor. Yonga setinde MediaTek yahut Unisoc kullanılacak. Firma Qualcomm ile yaşadığı sorunları çözebilirse seneye Snapdragon yonga setli Türk üretimi telefon görebileceğiz. Ancak GM 21 Pro’da bir pop-up kamera olacağı iddiası çok güçlü.

GM 21’in temel modelinde Spreadtrum SC9863 yonga setinin olması bekleniyor. 3 GB RAM ve 32 GB dahili depolama alanıyla gelecek. Arka tarafta ise 13 MP f/1.8 diyafram açıklığına sahip ana kamera yer alacak. Android 11 işletim sistemiyle gelecek olan telefonun 5000 mAh bataryaya sahip olması bekleniyor. İlerleyen zamanlarda tüm özellikler ortaya çıktığında sizlere sunacağız.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.