Güncel Teknoloji Haberleri Mayıs 10, 2021 14:27

Facebook Ve Instagram Yeni Mesajlaşma Özellikleri Alıyor!

Günümüzün en çok kullanılan iki sosyal medya mecrası olan Facebook ve Instagram mesajlaşma alanında yeni özelliklere kavuştular.
Facebook Ve Instagram Yeni Mesajlaşma Özellikleri Alıyor!

Akıllı telefonların olduğu kadar sosyal medya uygulamaları da hayatımızdaki önemlerini artırmaya devam ediyorlar. Bazen mutlu anlarımızı paylaştığımız bazen de güncel gelişmeleri takip ettiğimiz sosyal mecralar her geçen gün gelişmeye ve büyümeye devam ediyorlar. Bu mecraların başın da gelen Facebook ve Instagram mesajlaşma alanında kullanıcılarına yepyeni özellikler sunmaya başladılar. Günümüzde Facebook’un bilgileri sızdırdığı yönünde davalar kaldığı yerden devam ederken iki sosyal mecranın ülkemiz de ve dünya da milyonlarca kullanıcıya sahip olduğu biliniyor. Aralıksız güncelleme alan platformlar mesajlaşma alanın da yenilikleri karşımıza çıkarmaya devam ediyorlar.

Belirtilen iki uygulama diğer sosyal medya mecralarından önde olmak istedikleri için düzenli olarak güncellemeler alıyorlar. Aldıkları güncellemeler ile daha iyi özelliklere kavuşan uygulamalar kullanıcıların da işlemlerini daha hızlı gerçekleştirmenin yolunu açmış oluyorlar.

Facebook

Facebook

Facebook Ve Instagram İçin Yenilikler Geldi

Mesenger ve Instagram DM üzerine gelen bir dizi yenilik şu sıralar kullanıcılar tarafından deneyimleniyor. Birçok ekstra özellik ile daha gelişmiş bir yapıya kavuşturulan platformlar rakiplerine fark atmanın da yollarını arıyorlar. WhatsApp’ın gizlilik politikası nedeniyle milyonlarca kullanıcı kaybeden bu iki uygulama yeni özellikleri ile kullanıcıları da elinde tutmaya çalışacak. Signal ve Telegram’a müşteri kaptıran şirket artık sohbetleri arşivleme özelliğini erişimimize açıyor. Kullanıcılar artık sohbetleri arşivleyebilecekler. Buna ek olarak kullanıcılar artık ses kaydetmek için dokunacak ve parmakları ile ekrana basılı tutmak zorunda kalmayacaklar. Ekrana bir kez dokunarak sesli notlar kaydedebilecekler. Daha fazla temayı da ücretsiz olarak kullanıcılarına sunan uygulamalar, sohbetleri daha da renkli bir boyuta taşımış olacaklar. Ayrıca bazı çıkartmalar da uygulama içerisindeki yerini aldı.

Facebook

Facebook

Gelelim DM’in yeni özelliklerine, daha fazla görsel cevap uygulama içerisine eklendi. Önceden birisinin mesajı görüp görmediğini kontrol etmek için DM kutusuna gidilir ve mesaja tıklanırdı. Artık bu şekilde kullanıcılar uğraşmayacak ve gelen kutusu ile mesajın görülüp görülmediği kolayca kontrol edilebilecek.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.