ZTE Mayıs 9, 2021 9:55

ZTE Blade A51 İlk Kez Görüntülendi! Tasarımı Ortaya Çıktı

ZTE kasım ayında bütçe dostu bir cihaz duyurmuştu ve adını Blade A51 koymuştu. Cihaz sonunda gün yüzüne çıktı ve ilk kez karşımızda!
ZTE Blade A51 İlk Kez Görüntülendi! Tasarımı Ortaya Çıktı

Kasım ayından bu yana gizemini sürdüren bir cihazla karşı karşıyayız. Duyurusu geçtiğimiz Kasım ayında yapılan ZTE Blade A51 modelinin kısa bir süre içerisinde tanıtımının yapılmasını beklerdik ancak yanılıyor olmalıyız. Zira cihazın tanıtımı şimdi bile yapılmadı. Yalnızca cihazın ZTE’nin global web sitesinde yer aldığını ve bazı kilit özelliklerini bizimle paylaştığını biliyoruz. Gelin bu özellikleri inceleyelim!

ZTE Blade A51 Ekranların Karşısına Çıkıyor! 

Cihaz aslında Bluetooth SIG veri tabanında ve FCC sertifikası alırken görüntülendi. Yine de şu anda resmi web sitede de yerini alıyor. Dolayısıyla cihaz hakkında bazı özellikleri biliyoruz. Peki bu özellikler neler?

ZTE Blade A51 renkleri

Öncelikle cihazın 6.52-inç boyutunda HD+ çözünürlükte bir ekranı bulunduğunu söylemeliyiz. Ön kamera damla çentik bir tasarımın içerisine yerleştirilmiş. ZTE bu cihazda “Elmas Geometrik Bölmeli Tasarım” adını verdiği ve hem his hem de tutuş açısından konforlu olması için dokulu bir kaplama hazırladığı bir tasarım kullanıyor. Cihazın arkası bu sebeple gayet şık gözüküyor. Aynı zamanda cihaz bu tasarıma ek olarak biri 16MP ana olmak üzere 2 adet kamera taşıyor. Bunlardan bir diğeri de derinlik sensörü olarak yer ediniyor. Cihazın arkasında bir de parmak izi okuyucu bulunuyor bu sebepten ötürü ekran panelinin LCD olmasını bekliyoruz.

Cihaz hakkında söyleyebileceğimiz bir diğer özellik de FCC belgelerinde 3,200mAh görünse bile 4,000mAh bataryaya sahip olduğudur. Bakalım cihaz diğer özellikleriyle bizleri şaşırtabilecek mi.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.