Mobil Mayıs 9, 2021 18:58

Samsung Ve Ericsson Anlaşmaya Vardı!

Akıllı telefon dünyasının iki ünlü debi Samsung ve Ericsson araların da hücresel veriler içeren patent anlaşması yaptı. Davalar düştü.
Samsung Ve Ericsson Anlaşmaya Vardı!

Şu sıralar yayınladığı güncellemeler ile adından söz ettirmeye devam eden Samsung yeni amiral gemilerini ve tablet modellerini karşımıza çıkarmak için gün saymaya başladı. İki farklı tablet modelini de 6’dan fazla yeni akıllı telefonunu piyasaya sürmeye hazırlanan şirket, diğer bir yandan Mayıs 2021 güvenlik yamasını da cihazlarına getiriyor. Güney Koreli teknoloji devi bugün de Ericsson ile yaptığı bir anlaşma ile radarımıza takıldı ve haberlerimiz de kendine yer buldu.  İşte detaylar.

İsveçli telekom ekipmanı şirketi Ericsson geçtiğimiz yıllar da telefon modelleri ile milyonlara ulaşıyordu. Günümüz de ise neredeyse unutulan bu şirket yeni bir anlaşma vasıtası ile haberlerimiz de kendine yer buldu. İki teknoloji devi araların da anlaşmaya vardı.

Samsung Ve Ericsson

Samsung Ve Ericsson

Samsung Ve Ericsson Anlaşmaya Vardı!

İki teknoloji devi küresel patentler konusunda anlaşma imzaladılar. Ericsson şirketi bu anlaşmanın ne kadar süreceğini net olarak belirtmezken uzun yıllar sürmesini beklediklerini açıkladı. Tüm hücresel teknolojiler için patent anlaşması yapan iki şirket, pek çok davayı da çözüme kavuşturmuş oluyor. Belirtilen anlaşma çapraz lisans sözleşmesi olarak ifade edilirken, bu anlaşmanın 1 Ocak 2021’den itibaren mobil cihazları ve altyapılarını kapsadığı belirtiliyor. Anlaşmanın şartları gizlilik maddesi olarak açıklanmazken, Ericsson şirketinin fikri olarak 57.000’den fazla patente sahip olduğu ifade ediliyor. Hatırlayacağınız üzere iki şirket ilk olarak 2020’nin ilk çeyreğin de patent yüzünden karşı karşıya gelmişti. Yapılan anlaşma ile iki şirketin birbirlerine olan davaları düşmüş oldu.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.