Akıllı Telefon Mayıs 9, 2021 14:56

Nokia Android 11 Güncellemesinde Bocaladı! Yeni Takvim Açıklandı

Nokia Android 11 güncellemesinin dağıtımında başarısız olan markalar arasında yer alıyor. Şirket güncelleme planlarını yeniden değiştirdi.
Nokia Android 11 Güncellemesinde Bocaladı! Yeni Takvim Açıklandı

Pek çok akıllı telefonu Andorid One programı kapsamında yer almasına rağmen Nokia Android 11 güncellemesinin dağıtımında en başarısız markalar arasında yer alıyor. Şirket son yaptığı açıklamada yeni bir güncelleme takvimi yayınladı. Bu takvimde bazı modeller için güncellemenin gecikeceği yer alıyor. Neyse ki güncelleme programına yeni modeller dahil ediliyor.

Nokia Android 11 Güncelleme Takvimi

Nokia’nın henüz yayımladığı güncelleme takviminde 2021’in ikinci ve üçüncü çeyreğinde Android11 sürümüne yükseltilecek modellerde söz ediliyor. Buna göre Nokia 3.4, 5.3, 1.3, 5.4, 1.4, 1 Plus ve 2.4 için ikinci çeyrekte güncelleme dağıtımı başlayacak. İkinci çeyrek dönemi 30 Haziran itibariyle bitiyor. Nokia’nın bu tarihe kadar sözü edilen telefonlar için güncellemeyi yayınlayıp yayınlamayacağı merak konusu. Bu listede Nokia 5.4 ve 1.4 modellerinin güncelleme takvimine henüz alındıklarını belirtelim.

Nokia 6.2, 7.2 ve 9 PureView modelleri içinse üçüncü çeyrek işaret ediliyor. Net bir tarih yok fakat güncellemenin 30 Eylül tarihine kadar dağıtılması planlanıyor.

Android One programında yer almasına karşın Nokia’nun yayınladığı takvim epey uzun görünüyor. Bazı modeller için eylül sonuna kadar tarih veriliyor. Halbuki o tarihte Google Pixel telefonlar için Android 12 güncellemesinin dağıtımı başlamış olacak. Dileriz Nokia güncelleme vaadini bu kez zamanında yerine getirir.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.