Akıllı Telefon Mayıs 8, 2021 10:55

60 Xiaomi Akıllı Telefon Bu Yıl MIUI 12.5 Güncellemesini Alacak

MIUI 12.5 güncellemesi bir süre önce Çin'de dağıtılmaya başlandı. Güncelleme şimdi dünya genelinde başladı ve bu yıl birçok modeli kapsayacak.
60 Xiaomi Akıllı Telefon Bu Yıl MIUI 12.5 Güncellemesini Alacak

MIUI 12.5 güncellemesi birçok Xiaomi kullanıcısı tarafından merakla bekleniyor. Bir süre önce Çin’de dağıtıma sunulan kapsamlı güncelleme geçtiğimiz gün itibariyle küresel çapta dağıtıma çıktı. Xiaomi Mi 11 güncellemeyi dünya genelinde ilk alan telefon oldu. Xiaomi’nin amiral gemi telefonun geçtiğimiz gün itibariyle ülkemizde satışa sunulduğunu hatırlatalım.

MIUI 12.5 Güncellemesi Birçok Telefon İçin Yayınlanacak

MIUI 12.5’in küresel çapta dağıtıma sunulması planlanan takvimden önce başladı. Bu defa daha önce listeye dahil edilen birçok telefonun güncellemeye daha erken kavuşacağı anlamına geliyor. Mayıs ayı içerisinde MIUI 12.5 sürümüne yükseltilmesi beklenen diğer modeller Mi 10T , Mi 10T Pro, Mi 10 ve Mi 10 Pro olacak.

Xiaomi’ye yakın kaynaklardan gelen bilgilere bakılırsa Çinli şirket 2021 yılının sonuna kadar 60 telefon için MIUI 12.5’i yayınlayacak. Bu listede yer alacak telefonların isimleri dahi şimdiden belli. Üstelik bu telefonların bazı MIUI 12.5 ile birlikte Android 11 sürümüne de sahip olacak. Fakat listedeki modellerin büyük bölümü sorunsuz bir kullanıcı deneyimi yaşattığı için yoluna Android 10 ile devam edecek.

Öte yandan Xiaomi haziran ayı içerisinde MIUI 13 güncellemesini duyurmaya hazırlanıyor. Hatta şirkete yakın bazı kaynaklar MIUI 13 sürümüne yükseltilecek cihazların listesini dahi yayınlamaya başladı. Buradaki haberimizde listede yer alan tüm modellere göz atabilirsiniz.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.