Güncel Teknoloji Haberleri Mayıs 7, 2021 15:28

Xiaomi Mi Pad 5 Resmi İle Şık Tasarımı Gözler Önüne Seriyor!

Çinli teknoloji devi Xiaomi yeni ürünleri ile adından söz ettirmeye hazırlanıyor. Xiaomi Mi Pad 5 gerçek görüntüsü ile olay oldu.
Xiaomi Mi Pad 5 Resmi İle Şık Tasarımı Gözler Önüne Seriyor!

Pandemi sürecinden önce dünyanın dört bir yanına yaptığı telefon sevkiyatları ile adından söz ettiren Çinli teknoloji devi Xiaomi durdurulamıyor. Her geçen gün haberlerimiz de yer alan ve almaya devam eden şirket geçtiğimiz günler de yeni tablet üretmek için kolları sıvadığını belirtmişti. Amiral gemisi niteliğinde üç farklı tablet modeline dair bazı bilgileri açıklayan şirket tablet modellerinin isimlerini de belirtmişti. Şirket şu sıralar başarılı akıllı telefon satışlarına imza atmaya devam ederken bugün de Xiaomi Mi Pad 5 ile gündeme geldi. Cihazın görüntüsü oldukça hoş görünüyor.

2021 yılında çeşitli tablet, akıllı telefon, televizyon, bilgiler ve elektrikli araçları karşımıza çıkaracak olan Çinli şirket başarılı grafikler çizmeye devam ediyor. Yıl sonuna doğru araçları ile yollar da karşımıza çıkması beklenen şirket buna ek olarak yeni tablet modelleri ile de çok konuşulacak.

Xiaomi Mi Pad 5

Xiaomi Mi Pad 5

Xiaomi Mi Pad 5 geliyor

Söz konusu Xiaomi olunca böyle yaşanan hızlı gelişmelere alışır olduk. Apple ve Samsung’a rakip tabletler ile bu yıl adından söz ettirecek olan şirket yeni tablet modeline dair ilk görüntüler ile haberimize konu oldu. Oldukça şık bir tasarıma ev sahipliği yapan Mi Pad 5 piyasaya çıkması ile yüksek satışlar yapacak gibi görünüyor. Günümüzde pandemiden dolayı evden çalışan insanlar tabletlere yönelirken, canlı derslerde de tabletler tercih edilir oldu. Şirketin yeni tableti bu konular da kullanıcıların imdadına yetişecek gibi görünüyor. 16:10 ekran oranını destekleyen bir LCD ekrana sahip olacak olan Mi Pad 5, 2560×1600 çözünürlük oranına ve 120Hz ekran yenileme hızına sahip olacak. MIUI kullanıcı arayüzü kullanacak olan tablet üç farklı model ile gelecek. Bu modeller Snapdragon 870, Snapdragon 860 ve Snapdragon 888 SoC işlemci kullanacaklar. Cihazların bazıları 5G’yi desteklerken bir model de 4G destekli olacak. Son olarak tabletlerin isimleri ‘Nabu’, ‘Enuma’ ve ‘Elish’ olarak duyuruldu.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.