Güncel Teknoloji Haberleri Mayıs 7, 2021 22:19

Twitter Kullanıcıları Artık Takipçilerinden Para Kazabilecekler!

Popüler sosyal medya mecrası Twitter artık kullanıcılara takipçileri üzerinden para kazanma fırsatı veriyor. Nasıl mı işte böyle.
Twitter Kullanıcıları Artık Takipçilerinden Para Kazabilecekler!

Akıllı telefonlar piyasaya çıkmaya devam ederken hayatımızdaki önemleri de artıyor. Akıllı telefonlar yaygınlaştıkça hayatımız içerisindeki işlevsellikleri de artıyor. Özellikle sosyal medya mecralarını ziyaret etme konusunda hayatımızın vazgeçilmezi olan telefonlar her geçen gün gelişmeye devam ediyor. Günümüzün en popüler sosyal medya mecralarından bir tanesi olan Twitter şu sıralar yepyeni bir gelişme ile çalkalanıyor. Gelen bilgilere göre kullanılan popüler sosyal mecra kullanıcılarına para kazanmanın yolunu açacak. Hem ülkemiz de hem de dünya da milyonlarca kullanıcıya ev sahipliği yapan Twitter yepyeni gelişmeler ile gündeme gelmeye devam ediyor.

Bugün Twitter resmi olarak yaptığı duyuru da ‘Tip Jar’ adlı yeni bir özelliği tanıttı. Sosyal mecra kullanıcılara daha ayrıntılı bir para transfer sürecinden geçmelerine gerek kalmadan platformda birbirlerine para gönderme olanağı sağlıyor.

Twitter

Twitter

Twitter Tip Jar Özelliğini Test Ediyor

Para transfer sürecini hızlandıracak olan yeni özellik şuan da test aşamasında yer alıyor. Yakın da küresel olarak tüm kullanıcılar için yayınlanacak olan özellik hem zamandan tasarruf ettirecek hem de çeşitli prosodürlerle uğraştırmadan para transferi yapmaya fırsat verecek. Özellik kullanıcıları DM’lere götüren mesaj simgesinin hemen yanına yeni bir nakit simgesi ekleyecek. Bu butona tıklayan kullanıcılar 5 farklı ödeme yöntemi ile karşılaşacak, seçim yapacak ve para transfer sayfasına yönlendirilerek hızlı ve kolay bir şekil de para transferini gerçekleştirebilecekler.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.