Akıllı Telefon Mayıs 7, 2021 17:28

Huawei HarmonyOS 2.0, EMUI 11’den Daha Verimli!

Geçtiğimiz günler de Android'e rakip olarak duyurulan Huawei HarmonyOS 2.0, EMUI 11'e kıyasla daha verimli çalışıyor. Karşılaştırıldı.
Huawei HarmonyOS 2.0, EMUI 11’den Daha Verimli!

Aslında geçtiğimiz günler de Huawei HarmonyOS 2.0 ve EMUI 11 için bir karşılaştırma videosu yayınlamıştık. Video da EMU11’in uygulamaları daha hızlı çalıştırdığı görülmüştü. Biz de bugüne kadar yaptığımız haberler de HarmonyOS’un hem daha az bellek kullandığından hem de Android’e nazaran daha hızlı çalıştığından söz etmiştik. Bugün de konuyla ilgili yeni haberler geldi. Gelen detaylar da yeni işletim sisteminin rakiplerine nazaran daha verimli çalıştığı ve daha az bellek kullandığı ifade edildi.

Günümüzde çoğu Huawei akıllı telefon kullanıcısı yeni işletim sistemini akıllı telefonunda beta olarak kullanıyor. Test sürüm olarak yayınlanan işletim sistemi Haziran ayında küresel olarak karşımıza çıkacak. Android’i tahtından edecek olan işletim sistemi hem kullanışı hem de performansı ile kısa sürede milyonlara ulaşacak. Bugün bir kez daha işletim sisteminin artıları gözler önüne serildi. İşte detaylar.

Huawei HarmonyOS 2.0

Huawei HarmonyOS 2.0

Huawei HarmonyOS 2.0 Daha Az Bellek Kullanarak Daha Yüksek Performans Sunuyor

Geçtiğimi Aralık ayın da duyurulan işletim sistemi beta sürümü ile ilgi odağı haline geldi. EMUI 11 ile karşılaştırılan işletim sistemi daha az bellek kullanıyor, daha verimli bir performans sunuyor ve kullanıcılara daha kolay bir yapı sunuyor. Özellikle çalıştırılan uygulamalar için daha az bellek kullandığı belirtilen işletim sistemi, EMUI 11’e nazaran daha az güç kullanıyor. Yani şarj süresini de olumlu olarak etkiliyor. Gelecek olan bir kaç optimizasyon ile daha iyi bir hale gelecek olan sistem Haziran ayın da küresel olarak yayınlanacak.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.