HarmonyOS Mayıs 7, 2021 19:58

HarmonyOS İşletim Sistemi OPPO ve Vivo Modellerde Karşımıza Çıkabilir!

Huawei HarmonyOS ile birlikte kendisini yenilemeyi hedeflerken OPPO, Vivo ve Meizu markalarının da bu işletim sistemini kullandığını öğrendik!
HarmonyOS İşletim Sistemi OPPO ve Vivo Modellerde Karşımıza Çıkabilir!

Huawei yaşadığı siyasal zorluklardan ötürü Google hizmetlerini kullanamıyordu ve bu sebeple Huawei Mobil Servisleri adıyla kendi servislerini aktif etmişti. O zamandan beri kendi işletim sistemini kurmak üzerine çalışmalar yürüttüğü de bir sır değildi. HarmonyOS olarak adlandırılan bu işletim sistemi 2020 Eylül ayında ilk kez adından bahsettirdi. Son zamanlarda aktif olarak bazı modellerde denendiği görülen işletim sistemi hakkında elimize yeni bilgiler geçti. Görünüşe göre bu işletim sistemini yalnızca Huawei kullanmayacak! İşte detaylar…

OPPO, Vivo ve Meizu HarmonyOS Kullanıyor!

Evet, uzaktan bakıldığı zaman hiç de mantıklı değil. Ünlü bir mobil sızdırıcı olan Abhishek Yadav kendi Twitter hesabından yaptığı açıklamayla durumu ortaya çıkardı. Bununla birlikte bu markaların yalnızca Çin’de böyle bir yeniliğe sahip olacağını da ekledi. İsminden bahsedilen markalar durum hakkında herhangi bir açıklama yapmadılar. Bu bilginin henüz taze olduğunu belirtmekte fayda var. Zira bir anda ortaya çıkan böylesi bir habere inanmak güç.

HarmonyOS Sızıntı

Android işletim sistemine bir alternatif olarak ortaya çıkan Harmony işletim sistemi akıllı televizyonlar ve akıllı saatlerde de kullanılabilir olacak. Şirket şu anda daha taze bir sürüm olan 2.0 versiyonunu yayınlamak ve kullanmak üzere çalışmalar yürütüyor.

Bununla beraber Çinli diğer markaların da alternatif işletim sistemleri üretebileceği bilgisine ulaşmış bulunuyoruz. Zira Çin ve Amerika arasındaki siyasal sıkıntılar şirketleri buna yöneltiyor olabilir. Zamanla her şey çözülecektir. Bekleyip göreceğiz.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.