Güncel Teknoloji Haberleri Mayıs 6, 2021 15:52

Twitter Kullanıcıları Artık Mobil Platformda Kırpılmış Resimler Görmeyecek

Milyonlarca kullanıcıya sahip olan Twitter artık Android ve iOS platformlarınad kırpılmış resimler göstermeyecek. Resimler tam görünecek.
Twitter Kullanıcıları Artık Mobil Platformda Kırpılmış Resimler Görmeyecek

Hem ülkemiz de hem de dünyanın dört bir yanından milyonlarca kullanıcıya sahip olan Twitter çeşitli yenilikler üzerinde çalışmaya devam ediyor. Günümüzün en çok kullanılan sosyal medya mecralarından bir tanesi haline gelen popüler platform çeşitli güncellemeler alıyor. Her güncelleme de karşımıza daha iyi bir sosyalleşme alanı sunan ünlü platform son aylar da resimlere odaklanmaya başladı. Kullanıcılarına daha iyi bir deneyim sunmanın yollarını arayan platform bazı yeniliklere imza atmaya başladı. Mobil platformda kullanıcılara gösterilirken kırpılan resimler düzeltildi.

Hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz haftalar da Twitter 4K kalitesindeki görüntüleri destekleyeceğini duyurmuş ve bu durum uygulama içerisine entegre edilmişti. Bugün ise platformun mobil tarafına yönelik bir duyuru yapıldı. Duyuru da kırpılan resimlerin tam boyut görüntüleneceği belirtildi.

Twitter

Twitter

Twitter Mobil Platformda Resimleri Kırpmadan Gösterecek

Bu sabah itibari yapılan duyuru da artık Android ve iOS platformu kullanıcıları resimleri kırpılmış olarak değil tam boyut olarak görmeye başlayacaklar. Tam boyutlu görseller için de destek vereceğini duyuran platform, bu özelliğin uzun bir süredir kullanıcılar tarafından istenildiğinin de altını çizdi. Günümüze kadar kullanıcılar tweet atmak istedikleri resimleri 16:9 biçiminde kırpmak zorundaydı. Aksi takdir de resim paylaşılamazdı. Geçtiğimiz aylar da resimleri kırpmadan paylaşabilme özelliğin test ettiğini duyuran platform, bu sabah saatlerin de yeni özelliğini kullanıcıların beğenisine sundu. Kullanıcılar artık seçtikleri resimleri kırpmadan paylaşabilirler.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.