Güncel Teknoloji Haberleri Mayıs 6, 2021 18:21

Google Pixel 6 Hakkında Yeni Bilgiler Sızdırıldı! Özel Çip İle Gelecek

Yakında piyasaya sürülmesi beklenen Google Pixel 6 hakkında yen bir detay ortaya çıktı. Cihaz özel bir çip seti ile gelebilir.
Google Pixel 6 Hakkında Yeni Bilgiler Sızdırıldı! Özel Çip İle Gelecek

Dünyanın dört bir yanın da satılan Google Pixel marka akıllı telefonlar şu sıralar en güncel Android işletim sistemi olan Android 12’yi beta olarak kullanmaya fırsat veriyor. Hem ülkemiz de hem de dünya da Android 12 işletim sisteminin yayınlanması merakla beklenmeye devam edilirken şirketin yeni akıllı telefonu hakkında da bazı bilgiler ortaya çıkmaya devam ediyor. Hatırlayacağınız üzere daha önce Google Pixel 6 akıllı telefonun Snapdragon SoC işlemci ile piyasaya çıkmayabileceği bildirilmişti. Bugün cihazın özel bir çip seti ile karşımıza çıkabileceğine dair bir bilgi geldi.

Ne zaman piyasaya çıkış yapacağı bir türlü netleşmeyen akıllı telefon modeli, merakla beklenmeye devam edilirken bazı detaylar ile de gündeme gelmeye devam ediyor. Bugün cihazın özel bir çip seti ile piyasaya sürülebileceğine dair bazı sızıntılar geldi.

Google Pixel 6

Google Pixel 6

Google Pixel 6 Özel Bir Çip İle Piyasaya Sürülebilir

Google yapımı bir çip olan Whitechapel adında bir çip ile karşımıza çıkabileceği bugün sızdırılan bilgiler arasında yer alırken, cihazın Snapdragon SoC işlemci ile çıkmayacağı da biraz daha netleşti gibi görünüyor. Şirketin kendi çip modeli ile piyasaya sürüleceğine dair bazı sızıntılar internette yer almaya devam ederken Google tarafından herhangi bir doğrulama yapılmadı. Hatırlayacağınız üzere diğer Pixel marka telefonlar da Snapdragon işlemci karşımıza çıkmıştı. Şirket yeni Pixel telefon da bu alışılmışın dışına çıkarak kendi işlemcisini kullanmak istiyor gibi görünüyor. Sızdırılan bilgiler de şirketin kendi çipinin ‘GS101’ model numarasıyla yeni telefon da kullanacağı belirtiliyor. Çipin performansının Qualcomm Snapdragon 7 serisi yonga seti ile eş değer olabileceği belirtilirken sızan bilgilerin bu kadar olduğu ifade ediliyor.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.