Güncel Teknoloji Haberleri Mayıs 3, 2021 17:03

Google Apple’ı İdol Alıyor! Pixel 6 İçin iPhone Özelliği Geliyor

Android 12 işletim sistemi ile adından söz ettiren Google Pixel 6 için iPhone özelliği getirmeye hazırlanıyor. Detaylar yakında gelir.
Google Apple’ı İdol Alıyor! Pixel 6 İçin iPhone Özelliği Geliyor

Günümüzün en büyük teknoloji şirketlerinden bir tanesi olan Apple ve Google şu sıralar birbirlerine yaklaşıyor gibi görünüyor. Dünyanın dört bir yanında yer alan milyonlar akıllı telefon kullanıcısı şu sıralar Android 12 ile alakalı gelişmeleri yakından takip etmeye devam ederken bizler de Android 12 işletim sisteminin yaz ayların da piyasaya sürülmesini bekliyoruz. Beta 2 aşamasında yer alan güncelleme şuan da Google Pixel akıllı telefonlar üzerinde kullanılabilir olurken, bu yıl içerisinde tam sürüm olarak diğer markalar için de yayınlanması bekleniyor. Bugün ortaya çıkan yeni bir detay da Google Pixel 6 için Apple iPhone’un bir özelliğinin geleceği belli oldu.

Muhtemelen önümüzdeki süreçte üretilecek olan telefonlar da görmeyi planlanan yeni donanım özelliği ultra geniş band olacaktır. Geniş band özelliğini kabul eden ilk şirket Samsung olurken bu özelliği ilk olarak akıllı telefonlarına getiren ise Apple oldu. Bugün ortaya çıkan detaylar da yakında Google’ın da ultra band genişliğini akıllı telefonlarına getirebileceği belli oldu.

Google Pixel 6

Google Pixel 6

Google Pixel 6 İçin iPhone Özelliği Getirecek

Gün geçmiyor ki akıllı telefon pazarında bir yenilik daha karşımıza çıkmasın. 2021 yılı akıllı telefon modelleri için oldukça bereketli geçerken gelişmeler de kaldığı yerden gelmeye devam ediyor. Apple iPhone’lar da yer alan ultra geniş band özelliği şu sıralar Google şirketinin de dikkatini çekmiş gibi görünüyor. XDA’dan Mishaal Rahman Twitter üzerinden yaptığı paylaşım da Google Pixel 6’ya iPhone özelliği olan geniş band teknolojisinin gelebileceğini belirtti. Hatta şirketin bu özelliğini şuanda test ettiğini bile iddia etti. Şirketin bu özelliği ne için kullanıma sunacağını hala bilmediğini belirten Rahman herhangi bir tahminde de bulunmuyor.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.