Güncel Teknoloji Haberleri Mayıs 2, 2021 20:22

Yeni Apple iMac 21 Mayıs’ta M1 Yonga Seti İle Satılacak!

Apple iMac 21 Mayıs'ta M1 yonga seti ile kullanıcıların karşısına çıkacak. Bilgisayar daha da gelişmiş olarak gelecek.
Yeni Apple iMac 21 Mayıs’ta M1 Yonga Seti İle Satılacak!

Corona Virüsü nedeniyle tüm dünyada hayat olumsuz bir şekilde devam ederken yeni teknolojik ürünlerin de piyasaya çıkması erteleniyor. Şirketler 2020’nin Ocak ayından bu yana kullanıcılar ile yüzyüze etkinlikler gerçekleştiremezken online etkinlikler ile arayı kapatmaya çalışıyorlar. Bu şirketlerden bir tanesi de Apple oluyor. Dün yeni iPad Pro tablet modelini cep yakan fiyat etiketi ile ön siparişlere açan Apple şu sıralar stok yetersizliğiyle boğuşuyor. Şirket satın alınan tablet modellerini Temmuz ayında teslim edeceğini belirtirken bugün de yeni Apple iMac için yeni gelişmeler yaşandı.

Hem bilgisayar hem de tablet modellerin de Apple M1 yonga setine yer veren şirket kullanıcılarına daha hızlı ve daha kusursuz bir deneyim sunacak. Gelişmiş yapısı ile hızla Apple ürünlerine yayılacak olan M1 yonga seti adından da epey söz ettirecek gibi görünüyor. Yeni iMac modellerinde ve iPad Pro’da karşımıza çıkacak olan yonga seti rakipleri de korkutacak gibi görünüyor.

Apple iMac

Apple iMac

M1 Yonga Setli Apple iMac 21 Mayıs’ta Tanıtılacak

Yonga setinin üretiminde çeşitli sorunlar yaşayan Apple şu sıralar bu sorunlara çözümler ararken diğer bir yandan da yeni iMac bilgisayar modelini tanıtmaya hazırlanıyor. 21 Mayıs’ta yeni bilgisayar modeli ile kullanıcıların ilgisini çekmeye çalışacak olan şirket, yeni bilgisayar modelinde ilk kez M1 yonga seti kullandı. Üç farklı yapıda karşımıza çıkacak olan bilgisayar farklı renk seçeneklerine de sahip olacak. Üç varyantta ön siparişlere açılan ürün, 24 inç ekran modeline sahip olurken fiyatı ile de dudak uçuklatacak. Merakla beklenen yeni iMac’in taban puanı 14.499 TL olurken tavan fiyatı ise 18.899 TL oldu.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.