Güncel Teknoloji Haberleri Mayıs 2, 2021 20:01

Uzaktan Eğitim, Teknolojiye Olan İlgiyi Artırdı!

Ülkemizin ve dünyanın Covid-19 salgınına karşı mücadelesi devam ederken, teknolojik ürünlere olan ilgi de epey arttı. Peki neden?
Uzaktan Eğitim, Teknolojiye Olan İlgiyi Artırdı!

2020’nin Ocak ayından bu yana Covid-19 salgını ülkemiz de ve dünya da can almaya devam ederken salgının önüne geçmek için de bir yıldan uzun bir süredir evlere kapandık. Evlere kapandığımız günler de internete olan ilginin artmasına ek olarak teknolojik ürünlere olan ilgi de epey arttı. Ülkemiz de ve dünya da çeşitli teknoloji etkinliklerinin ertelenmesine rağmen kullanıcılar internetten detaylara erişerek bilgi sahibi olmaya devam ediyorlar. TeknoBurada ekibi olarak biz de evlerimize kapandığımız şu günler de gelişmeleri hızlı bir şekilde aktarmaya devam ediyoruz. Bu haberimiz de evlere kapanmamız ile birlikte teknolojiye yönelik artan ilgiden bahsettik.

Bildiğiniz üzere geçtiğimiz günler de devlet yetkilileri 20 günlük bir kapanma kararı aldı. Bu kapanma kararından daha önce de üniversite sınavları online yapılıyor, hatta dersler online ortamlar da veriliyordu. Hal böyle olunca internetsiz evler internet, bilgisayarsız evler de bilgisayar almaya başladı.

Covid-19

Covid-19

Covid-19 Teknolojik Ürün Satışlarını Etkiledi

Evlere kapanmamız ile birlikte hem eğitim hem de işler de evlere taşındı. Hal böyle olunca insanlar bir yandan tablet, diğer yandan bilgisayar gibi ürünler alarak eğitimlerini ve işlerini devam ettirmeye çalıştılar. Corona Virüsü nedeniyle artan fiyatlar da hayatı olumsuz etkilerken teknolojik ürünler de ön plana çıkmaya başladı.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.