Güncel Teknoloji Haberleri Mayıs 1, 2021 16:51

Sony Xperia 1 III Çin Fiyatı Bile El Yakıyor!

Akıllı telefon dünyasındaki hareketlilik her geçen gün artmaya devam ederken Sony Xperia 1 III hakkında fiyat etiketi de ortaya çıktı.
Sony Xperia 1 III Çin Fiyatı Bile El Yakıyor!

2021 yılının ilk çeyreğinde 346 milyon adet akıllı telefon satışının gerçekleştirilmesi oldukça büyük bir ilgiyle karşılandı. Dünyanın önde gelen şirketleri ürettikleri akıllı telefonlar ile bir yandan rakiplerine meydan okurken diğer yandan da milyonlara ulaşmanın yollarını aradılar. Kuşkusuz 2021 yılının ilk çeyreğinde en başarılı akıllı telefon üreticisi Güney Koreli teknoloji devi Samsung oldu. Şirket 2020’nin dördüncü çeyreğinde akıllı telefon pazarının liderliğini Apple‘a kaptırmış, 2021’in ilk çeyreğindeki başarısı ile liderliği yeniden devralmıştı. 2021’in ilk çeyreğini geride bıraktığımız şu günler de Sony markası da boş durmadı ve yeni bir akıllı telefonunu piyasaya sürmeye hazırlandı. Sony Xperia 1 III yakında piyasaya çıkacak çıkmasına da akıllı telefonun Çin fiyatı bile elleri, cüzdanları yakacak.

Geçtiğimiz haftalar da resmi olarak Sony tarafından duyurulan yeni amiral gemisi teknoloji tutkunları tarafından merakla bekleniyor. Şirketin en iyi telefon modellerinden bir tanesi olacağı ifade edilen yeni amiral gemisi henüz kullanılabilir olarak piyasaya çıkmadı. Ancak bugün yeni telefon hakkında bazı sızıntılar internete düştü. Biz de bu sızıntıları derledik ve detaylardan bahsettik.

Sony Xperia 1 III

Sony Xperia 1 III

Sony Xperia 1 III Fiyatı İle Çin’de Düşman Kazanacak

İnternete sızan gelişmelerden edindiğimiz bilgilere göre Japon teknoloji devinin yeni amiral gemisi 1313 dolar olacak. Cihazın 256GB’ı için biçilen bu fiyat epey şaşırtıcı olurken, 512GB’lık varyant için ise 1470 dolar fiyat etiketine sahip olacağı ifade ediliyor. İfadelere göre bu fiyatlar şirketin Rusya’daki web mağazasının ön siparişler listelerinde görünen fiyatlara benziyor. 20 Mayıs 2021’de duyurulacak olan amiral gemisi, 4K çözünürlüğe ek olarak 120Hz yüksek yenileme oranı ile adından söz ettirecek. 6.5 inçlik devasa ekranı ile kusursuz bir deneyim sunması beklenen akıllı telefon Qualcomm Snapdragon 888 işlemciden güç alacak. Son olarak cihazın 30W kadar kablolu şarj sunması ve 4500mAh kapasiteli bataryaya sahip olacağı biliniyor.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.