Mobil Nisan 28, 2021 19:52

Realme C25 mi Yoksa POCO M2 mi? Karar Verelim!

Orta segmentte seçenek arttıkça kararsızlık da artıyor. Özellikle Çinli telefonlar arasında rekabet dorukta. Realme C25 mi, POCO M2 mi?
Realme C25 mi Yoksa POCO M2 mi? Karar Verelim!

POCO M2 birkaç gün önce yeniden tanıtıldı. Giriş segment ile orta segment arasında bir yerde yer alan telefonun en önemli rakiplerinden biri Realme C25. Her iki taraf da tasarım tarafında benzerdir. Polikarbonattan yapılmıştır ve üst düzey telefonlar gibi ekranda delik yerine damla çentik yer almaktadır. Yalız su sıçramalarına dayanıklı olduğu için POCO M2’nin hanesine artık puan yazabiliriz.

POCO M2 ayrıca daha yüksek bir çözünürlükle geldiği için ekran karşılaştırmasını da kazanıyor. Full HD Plus çözünürlüğe sahip olan telefon, HD Plus çözünürlüklü Realme C25’ten daha iyi ekran kalitesi sunuyor. Yonga seti ise POCO M2 ‘de Mediatek Helio G80 iken Realme C25’te ise Helio G70 yonga seti yer alıyor. Her iki telefon da 4 GB RAM ve 64 GB depolama alanına sahip.

Yalnız yazılım tarafında POCO M2 MIUI 12 tabanlı Android 10 işletim sistemiyle gelirken Realme C25’in Android 11 ile gelecek. Kamera tarafında ise C25 48 MP ana kamera, 2 MP makro kamera ve 2 MP derinlik sensörüne sahipken POCO M2 ise 13 MP ana kamera 8 MP ultra geniş açılı kamera, 5 MP makro kamera ve 2 MP derinlik sensörüyle geliyor. Burada şayet detaylara önem veriyorsanız 48 MP kameralı C25’i, farklı kameralarla çekim yapmayı seviyorsanız M2’yi tavsiye ediyoruz.

Fiyata gelecek olursak, POCO M2 120 Dolar fiyat etiketiyle gelirken; Realme C25’in 170 Dolar fiyat etiketiyle geldiğini görüyoruz. Fiyat performans noktasında POCO M2 bir adım öne çıkıyor.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.