Akıllı Telefon Nisan 28, 2021 10:24

Huawei HarmonyOS 2.0 Birçok Cihaz İçin Yayınlandı! Kararlı Sürüm Yakında

Huawei HarmonyOS 2.0, Çin'de önemli bir yükseltme alıyor. Huawei'in anavatanında birçok cihaz için yeni işletim sistemi dağıtıma çıktı.
Huawei HarmonyOS 2.0 Birçok Cihaz İçin Yayınlandı! Kararlı Sürüm Yakında

Huawei HarmonyOS 2.0 işletim sisteminde önemli bir eşik geçildi. Teknoloji devi merakla beklenen işletim sisteminin herkese açık versiyonunu ülkesinde kapalı beta kapsamında birçok cihaz için dağıtıma çıkardı. Son kullanıcı ile buluşan HarmonyOS 2.0, 31 Mayıs tarihinden sonra çok daha geniş kitlelere ulaştırılacak. Kullanıcıların OTA üzerinden almaya başladığı güncelleme modele göre 2.87 GB ila 6.20 GB boyutları arasında değişiyor.

Amerika tarafından uygulanan yasak sonrası geri adım atmayan ve kendi işletim sistemini geliştiren Huawei, HarmonyOS ile birlikte kendi ekosisteminde yeni bir birleştirici dil sunacak. Bu yıl içerisinde 300 milyondan fazla cihazın HarmonyOS ile çalıştırılması hedefleniyor. Küresel çaptaki kullanıcılar için de yine güncelleme 2021 bitmeden kullanıma sunulacak.

Huawei HarmonyOS 2.0 Güncellemesi Alan Cihazlar

Mate X2, Mate40, Mate40E, Mate 40 Pro, Mate 40 Pro+, Mate 40 RS Porsche Design, Huawei Smart Screen S, Huawei Smart Screen S Pro, P40, P40 Pro, P40 Pro+, Mate 30 4G, Mate 30 Pro 4G, Mate 30 5G, Mate 30 Pro 5G, Mate 30 RS Porsche Design, Mate 30E Pro 5G, MatePad Pro ve MatePad Pro 5G.

Öte yandan bazı kullanıcılar HarmonyOS 2.0 sürümünü yükseldikten sonra bazı videolar yayınlamaya başladı. Alt bölümdeki videoda yeni işletim sisteminin katlanabilir telefon Mate X2 üzerinde nasıl çalıştığını göreceksiniz. Arayüz noktasında yeni dokunuşlar içeren HarmonyOS 2.0’ın büyük oranda EMUI arayüzü ile aynı olduğu dikkatlerden kaçmıyor.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.